Letadlo letělo z Islandu do USA s dírou v čumáku. Zasáhl ho blesk

PATÁLIE BOEINGU 757

Letadlo letělo z Islandu do USA s dírou v čumáku. Zasáhl ho bleskNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Krátce po odletu z islandského Reykjavíku zasáhl letadlo směřující do Denveru blesk. Let FI671 nicméně pokračoval ve své cestě poté, co posádka ujistila pasažéry, že všechny systémy fungují normálně. Po přistání se ale cestující vyděsili nanovo, když zjistili, že letadlo má po zásahu díru ve svém předku, píší americké 9NEWS.

Islandský letoun se dostal do potíží v úterý večer asi 20 minut po odletu z islandského letiště. Boeing 757 s bezmála 200 lidmi na palubě vletěl do bouřkových mračen a v jedné chvíli ho dokonce do přední části zasáhl blesk. 

„Krátce po zásahu bleskem k nám promluvil pilot a ujistil nás, vystrašené cestující, že všechny systémy fungují normálně. O díře v čumáku asi nevěděl,“ citují 9NEWS pasažéra Brandona Boldenowa, který kuriózní snímek letadla s dírou v čumáku vyfotil.

Podle Icelandair se piloti zachovali dle protokolu o zásahu bleskem. Vzhledem k tomu, že ovládací a informační systémy letadla fungovaly, mohlo se pokračovat do cíle, oznámila aerolinka. Dle osloveného experta 9NEWS by ale po podobném incidentu měli piloti letadlo otočit. „Nemohli znát rozsah poškození,“ řekl expert Greg Feith.

Čtěte také: Piloti se poprali v kokpitu. Pak spolu řídili airbus

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet