'Řasenka z Amsterdamu. Chápete,' chlubila se dívka úlovkem po oběti MH17

rabování na místě katastrofy

'Řasenka z Amsterdamu. Chápete,' chlubila se dívka úlovkem po oběti MH17NOVÉ
Ekatěrina z Torezu, která se chlubila řasenkou z místa tragédie Foto: Foto: Instragram
2
Svět
Echo24

Zprávy o rabování na místě zřícení sestřeleného letadla MH17 pronikají do světa z východu Ukrajiny už několik dní. Teď dostaly podle všeho korunu a na sítích zavládlo velké pobouření. Na sociální síti Instagram se dívka z města Torez chlubila novou řasenkou, již dostala z místa nehody po jedné z obětí katastrofy. Může to být fake, ale podle všech indicií není, shodují se uživatelé internetu.

Před pár dny se na instagramovém účtu pod přezdívkou "zolotosya" objevila fotografie řasenky značky Catrice v dívčí ruce s nalakovanými nehty a k tomu komentář: "Řasenka z Amsterdamu, tedy spíše z pole, no, pochopili jste, že." A následně napsala klíčová slova: „katastrofa“, „torez“, „boeing777“.

Ukázalo se, že účet patří dívce jménem Ekatěrina Parchomenko, která žije ve městě Torez nacházejícím se nedaleko místa dopadu letadla malajských aerolinek, kde zemřelo 298 lidí. Příspěvek poslala svým kamarádkám, jimž se "vtipným úlovkem" chlubila. Když se jí jedna zeptala, kde tu věc vzala, odpověděla, že od jednoho známého, který to vzal na místě.

Parchomeno také uvedla, že silně podporuje Rusy a separatisty, jež svět ponejvíce obviňuje ze sestřelení letadla. “Je mi prostě špatně ze všeho ukrajinskýho," dodala. “Špatně a jsem hrozně naštvaná."

Její fotky byly odstraněny poté, co se na ni na sítích přivalila vlna rozhořčení a pobouření. Následně zmizel i celý instagramový účet. Ještě předtím si ale vyměnit pár vět s některými uživateli, kterých se její fotka s komentářem dotkly.

"Je dobře, že si aspoň nedojedla jejich jídlo," napsal dívce jeden.

Parchomenko rychle zareagovala: "Ale jestli chceš, tak ti můžu poslat jídlo, kalhotky, fekálie... (myšleno z místa tragédie)“

Čtěte také: Rabování MH17: separatisté zvedají telefony obětí a platí jejich kreditkami

Instagramový i twitterový účet dívky se zdály být, ještě než byly odstraněny, relativně zavedené s mnoha posty. Z toho uživatelé internetu usuzují, že se nejedná o podvrh, ale skutečnost. "I kdyby to byl fake, tak je to naprosto zvrácené, ať už to udělal kdokoliv," objevilo se v internetových diskusích.

Čtěte také: Neřízené rakety ukrajinské armády zabíjejí civilisty

'Doufáme, že přežila.' První pozůstalí na místě havárie letu MH17