Uvidíme, jak se premiér rozhodne, řekl Němeček, možný obětní beránek

Změny ve vládě

Uvidíme, jak se premiér rozhodne, řekl Němeček, možný obětní beránekNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Svatopluk Němeček (ČSSD), o kterém se spekuluje, že bude ve vládě nahrazen, nechává rozhodnutí o svém dalším působení v čele ministerstva zdravotnictví na premiérovi a předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi. Novinářům to řekl po dnešní zhruba půlhodinové schůzce ve Strakově akademii, kde společně hodnotili jeho působení v čele resortu. Od Sobotky se dnes nedozvěděl, zda bude, či nebude v čele ministerstva pokračovat. Umí si představit, že jeho role bude funkce ministra i nějaká jiná. Do konce volebního období by chtěl dokončit reformu vzdělávání lékařů a zdravotních sester.

Sobotka v pátek oznámil, že se chce sejít se všemi ministry nominovanými ČSSD a bilancovat s nimi. Někteří z nich jsou podle předsedy vlády unaveni, a proto potřebují vystřídat. Němeček při příchodu na schůzku řekl, že nepovažuje za důležité, zda se změny v kabinetu, které Sobotka ohlásil, dotknou právě jeho. „Pro mě je důležité, jak z této situace vyjde sociální demokracie. Já se nemůžu dívat na to, jak se nám někteří naši političtí konkurenti chechtají a mají radost z toho, že se nám teď úplně nedaří,“ dodal.

„Obecně jsme se shodli, že za ty tři roky jsme udělali spoustu věcí,“ řekl Němeček po jednání. Zmínil zvýšení platů zdravotníků či zrušení regulačních poplatků. Další diskuse se podle něj zaměřila na to, co by bylo třeba udělat v nejbližším období. Rád by dotáhl reformu vzdělávání lékařů a zdravotních sester. „Uvidíme, jak se pan premiér rozhodne, já to nechávám na něm,“ uvedl.

Na únavu řeč nepřišla, řekl. Od Sobotky se nedozvěděl, zda zůstane. „To nevím, to nechávám na panu premiérovi. Důležité je, aby uspěla ČSSD. Umím si představit, že moje bude role ministra, nebo nějaká jiná,“ uvedl. Sobotka podle Němečka neřekl, že by s ním už nepočítal. Na dotaz, zda naopak řekl, že s ním počítá, Němeček sdělil, že debata takto postavená nebyla.

Němeček před jednáním řekl, že chce udělat všechno pro to, aby sociální demokracii pomohl. „Abych přispěl k tomu, že to zase otočíme a půjdeme směrem k tomu, aby tato země zůstala normální zemí,“ uvedl. Jeho úřadu se podle něj už podařilo splnit 90 procent věcí, které pro toto volební období slíbil.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články