3 Extrémní sportovec

Zemřel legendární dobrodruh Potter. Neotevřel se mu padák

, NOVÉ

V Yosemitském národním parku v Kalifornii zemřel v sobotu známý horolezec a extrémní sportovec Dean Potter (43) spolu s dalším mužem při takzvaném BASE jumpingu, kdy se s pomocí padáku nebo speciálního obleku „wingsuit“ skáče či slétává z pevných míst.

Podle nedělního sdělení mluvčího parku se oba pokoušeli o seskok ze skalního výběžku Taft Point v nadmořské výšce 2300 metrů. 

Poté, co Potter a jeho společník Graham Hunt (29) seskočili, jejich pozorovatel s nimi ztratil kontakt a uvědomil správu parku. V noci začala pátrací akce, která skončila v neděli ráno nálezem těl obou mužů v Yosemitském údolí. Jejich padáky nebyly otevřené, uvedl mluvčí parku. 

Potter byl známý odvážnými a někdy nedovolenými volnolezeckými výstupy a seskoky v Yosemitu i jinde. Absolvoval sólo výstupy na některé nejznámější skály na světě a překonával propasti mezi nimi po laně. BASE jumping je v Yosemitském parku zakázán, uvedla agentura AP.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.