Řediteli ČRo hrozí odvolání, zaměstnával syna

UDRŽÍ SE ŘEDITEL?

Řediteli ČRo hrozí odvolání, zaměstnával synaNOVÉ
Domov

Echo24

Generálnímu řediteli Českého rozhlasu Peteru Duhanovi hrozí odvolání za to, že v této veřejnoprávní instituci zaměstnával v minulosti svého syna Andreje Duhana. Informaci přinesl server Digizone.cz. V příštím týdnu by mohlo proběhnout mimořádné zasedání Rady Českého rozhlasu, které by o případném odvolání rozhodlo.

Ředitel Českého rozhlasu porušil zaměstnáním svého příbuzného Zákon o Českém rozhlasu. Zaznělo to na středečním zasedání Rady ČRo. „Musím konstatovat, že osoba blízká generálního ředitele byla zaměstnána v Českém rozhlasu,“ řekl René Zavoral, Duhanův náměstek pro program a provoz. Samotný generální ředitel veřejnoprávního rozhlasu se středečního jednání ze zdravotních důvodů neúčastnil. Andrej Duhan byl zaměstnancem Českého rozhlasu do konce srpna letošního roku.

Předseda Rady Českého rozhlasu Michal Stehlík konstatoval, že do tohoto pátku by si měli členové kontrolního orgánu od vedení vyžádat tuto informaci písemně, následně pak předpokládá svolání mimořádné schůze Rady Českého rozhlasu, která by měla proběhnout příští středu.

Čtěte také: Ředitel rozhlasu má opět nižší odměny. A opět i kvůli Zemanovi