Echo24 otevírá stanoviště Novinář pro děti z dětských domovů

Festival out of home

Echo24 otevírá stanoviště Novinář pro děti z dětských domovůNOVÉ 3
Domov
Echo24
Sdílet:

V sobotu 20. května možná potkáte v ulicích Prahy nápadné skupinky dětí ve výrazných tričkách OUT OF HOME. Jedná se o projekt organizace Mimo domov, která každoročně pořádá zážitkový a edukační festival pro děti a mládež z dětských domovů s podtitulem „Když se chce, všechno jde“.

Účastníci festivalu, který nezisková organizace Mimo domov pořádá již 11. rokem, mají za úkol vyhledat stanoviště s ukázkami různých profesí a zaměstnaní. Sami si je pod vedením instruktorů a zaměstnanců firem vyzkouší.  

„Letos se do projektu zapojilo 24 dětských domovů z celé republiky, což je přes 250 dětí. Připravili jsme pro ně jak osvědčená stanoviště s ukázkou práce hasiče, policisty, fotografa, novináře, trenéra fitness, baristy či módního návrháře, tak nové profese, které se účastníci dozví až na místě,“ říká předsedkyně a zakladatelka spolku Klára Chábová.  

Jedním ze stanovišť bude právě i redakce online deníku Echo24 a Týdeníku Echo na Malé Straně. 

Foto:

Účastníci festivalu Out of Home při plnění úkolů v loňském roce

Foto: Out od Home

Cílem projektu je dětem a mládeži ukázat, o čem jsou ve skutečnosti různá povolání a profese a co je třeba udělat pro jejich zvládnutí. „Chceme dětem dodat sebevědomí a možnost, aby si mohli splnit své sny o práci, která je bude naplňovat a bavit. Také se snažíme díky projektu vyvrátit různé mýty, které u některých profesí u dětí přetrvávají,“ dodává Chábová. Spolek chce projektem také upozornit na celospolečenský problém, kterým je neřešená integrace dětí do společnosti ve chvíli, kdy opustí dětský domov.

Novinkou posledních dvou let jsou také stanoviště zaměřené na meditaci a relaxaci. „Je moc důležité pro duševní zdraví, aby se člověk dokázal zastavit, srovnal si myšlenky a uměl nalézt sílu sám v sobě,“ upřesňuje Chábová. Děti se také podívají do azylového domu, aby věděly, kam mohou jít poté, co opustí dětský domov. „Zapojujeme do hry také stanoviště, která mohou jednou dětem nabídnout pomocnou ruku, až ústav opustí,“  dodává Martina Prášilová, hlavní produkční zážitkové hry.  

Slavnostní vyhlášení zážitkové hry se bude letos konat 20. května večer v MeetFactory na Smíchově od 20 h a našimi hosty jsou DJ Marek Sklenář a DJ Friky. Vstupné je zdarma také pro zájemce ze strany veřejnosti.  

Foto:

Logo: Out od Home

Projekt již několik let podporují partneři:

Innogy, Magistrát hlavního města Prahy, Nadace Jistota Komerční banky, Modrá pyramida, Nadační fond Albert, TCCM, Crocodille a Kofola. Letos se přidala i společnost HARIBO.

Seznam profesí, které se děti z dětských domovů během letošního festivalu vyzkouší:

Kriminalista – Muzeum Policie ČR

Filmař – Ponrepo

Streetworkout

Kadeřník – Misha Hair

Práce se zákazníkem – Vodafone

Návštěva úřadů – Letní dům

Spisovatel – Café Adastra

Dům na půl cesty – Maják

Módní návrhář – UMPRUM 

Hudebník – Czech Sound

DJ – Prodance

Produktový specialista – Albi

Agility – Monika Vosyková

Architekt – ČVUT

Putování textilu – Potex

Hasiči – hasiči

Herec + maskér – Dejvické divadlo

Novinář – Echo24

Barista – Prague Coffee Festival

Práce v cestovce – Canaria travel

Indiánské setkání – Makrame

Práce v TV – ČT zpravodajství

Práce s technologiemi – TCCM

Vteřina poté – Kam dál?
 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Není nad dobře natočenou vraždu

PODCAST MUŽI ZA PULTEM

Muži za pultem se rozplývají nad filmem MaXXXine, závěrečným dílem hororové trilogie režiséra Ti Westa, oblíbence Martina Scorseseho a dalších veličin. Trpěli ...

00:01

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz