Zavražděn kvůli informacím? Zastřelenému úředníkovi ministerstva vnitra vzali vrazi kufřík

Vražda v Moskvě

Zavražděn kvůli informacím? Zastřelenému úředníkovi ministerstva vnitra vzali vrazi kufříkNOVÉ 1
Svět

Echo24

Neznámí pachatelé zastřelili v Moskvě vysokého úředníka ruského ministerstva vnitra Nikolaje Volkova. Podle webu Svobodné Evropy došlo k vraždě v pondělí večer.

Dva neznámí útočníci zastřelili Volkova v ulici Osennjaja. Podle REN TV zločin ohlásil svědek, který si všiml snahy pachatelů tělo přemístit a ukrýt. Policie uvádí, že mohlo jít o loupežnou vraždu. Podle serveru Crime Russia však pachatelé místo činu opustili s kufříkem zavražděného, ale zanechali na místě jeho cenné mobilní telefony. 

Ministerstvo potvrdilo smrt svého úředníka, aniž by jej jmenovalo, server Gazeta.ru nicméně uvádí, že jde již o druhou vraždu vysoce postaveného úředníka ministerstva v tomto roce. Na začátku března byl na dálnici ve Vsevoložském okrese osmi ranami z pistole zastřelen podplukovník Nikolaj Černov, pracující, stejně jako Volkov, na státních stavebních zakázkách. 

Dvaačtyřicetiletý Nikolaj Volkov byl šéfem státního podniku při Odboru stavby a rekonstrukce ruského federálního ministerstva vnitra. Podle serveru Gazeta.ru byla státní společnost v posledních letech ve ztrátě a čelila pohledávkám ve výši 274 milionů rublů. Volkov se do jejího vedení nicméně dostal teprve v roce 2016.

Čtěte také: V Kyjevě zastřelili ruského exposlance, jenž uprchl na Ukrajinu