‚Absurdní divadlo pokračuje.‘ UNESCO přijalo další rezoluci proti Izraeli

Politika v UNESCO

‚Absurdní divadlo pokračuje.‘ UNESCO přijalo další rezoluci proti IzraeliNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) přijala během dvou týdnů již druhou rezoluci, jež podle izraelských představitelů popírá židovské vazby na Chrámovou horu, která je jedním z nejposvátnějších míst v Jeruzalémě. Izrael v reakci na to povolal domů ke konzultacím svého velvyslance při UNESCO a zvažuje další kroky, uvedla agentura Reuters.

Podle textu rezoluce, který zveřejnili Palestinci, se v dokumentu přijatém v Paříži hovoří o Chrámové hoře pouze jako o „muslimském svatém a uctívaném místě“. Jde tedy o stejné vyjádření, které zaznělo již v rezoluci z 13. října. Dnešní hlasování se stejně jako to dřívější zabývá ochranou náboženského dědictví ve městě.

„Absurdní divadlo pokračuje,“ uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. „Budeme se rozhodovat, co uděláme a jaké budou naše další kroky ve vztahu k této organizaci,“ dodal.

Izraelci a mnoho Židů po celém světě považují kroky UNESCO za další příklad protiizraelských nálad v OSN, kde jsou Izrael a jeho spojenci v početní menšině oproti arabským zemím a jejich příznivcům.

Chrámová hora je předmětem letitých sporů mezi Izraelci a Palestinci. Nacházejí se tam dvě významné mešity, v minulosti tam ale býval i židovský chrám. Právě kvůli posvátným místům v této části Jeruzaléma se před rokem rozhořela vlna násilností mezi Izraelci a Palestinci, která má již přes 250 obětí.

Čtěte také: ‚Světlo v temnotě nenávisti.‘ Izrael děkuje Česku za podporu

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články