1

Kaczyński: Za problémy s migranty může Merkelová, ať nese následky

,

Témata: , , ,

Vůdce polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński dnes znovu kritizoval systém rozdělování migrantů mezi země Evropské unie podle kvót. V této souvislosti také obvinil německou kancléřku Angelu Merkelovou, že migrační problémy unie způsobila právě ona.

„My jsme neotevřeli Evropu uprchlíkům, byla to paní Merkelová. A je to paní Merkelová a Německo, kdo musí nést následky, nikoliv Polsko,“ prohlásil podle agentury Reuters Kaczyński v rozhovoru, který poskytl stanici TVP Info.

Evropská komise chce, aby členské státy přijaly určitý počet ze 160.000 uprchlíků uvízlých v Řecku a v Itálii, a sice na základě kvót stanovených v plánu přijatém v roce 2015. V červnu hodlá komise rozhodnout o případných krocích vůči státům, které přijmout migranty odmítají. To se týká především Polska a Maďarska.

Varšava ale ve čtvrtek dala najevo, že nemíní podlehnout nátlaku EU, aby přijala žadatele o azyl na základě kvót, i kdyby čelila odvetným právním kroků ze strany Bruselu.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.