2 Koncert na Václaváku

Václavákem zněla hudba z Hvězdných válek či Titaniku

Melodie z Hvězdných válek nebo Indiana Jonese rozvibrovaly výlohy na Václavském náměstí. V pondělí večer tam proběhlo zahájení festivalu Prague Proms, který odstartoval veřejným koncertem hudby z filmových klasik.

Neodmyslitelný podkres Titanicu, Forresta Gumpa, Hvězdné brány nebo Pirátů z Karibiku předvedl hostující italský dirigent Marcello Rota a Český národní symfonický orchestr, který má nedávnou filmovou zkušenost i z nahrávání hudby ke Svěrákově pohádce Tři bratři.

Skladbami z filmů začínal Prague Proms už potřetí, loni je v centru Prahy poslouchalo 8 tisíc lidí. Organizátoři chtěli letos hranici posunout. A tvrdí, že se jim to povedlo. Prý přišlo tentokrát lidí ještě o tisíc víc.

Festival do 20. července nabídne klasickou hudbu, jazz nebo balet. Jedním z hlavních taháků je devítinásobná držitelka Grammy Natalie Coleová, která v České republice zazpívá poprvé 15. července.

I předkrm Prague Proms byl letos filmový. 25. března vyprodal Smetanovu síň Obecního domu Danny Elfman, který je dvorním skladatelem režiséra Tima Burtona.

Open Air – Hollywood Night

Václavské náměstí – Můstek, Praha

Program

Silnice

Titanic

Kill Bill

Hvězdná brána

Motýlek

Absolvent

Žlutá ponorka

Piráti z Karibiku

Hvězdné války

Lovec jelenů

Indiana Jones

Forest Gump

Mission: Impossible

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.