1 Násilná kriminalita

Přistěhovalec z Afriky zapálil na ulici manželku. Ta zraněním podlehla

, NOVÉ

Témata: ,

V obci Kronshagen na severu Německa dnes jedenačtyřicetiletý muž zapálil svou osmatřicetiletou manželku. Žena utrpěla popáleniny na celém těle, kterým večer v nemocnici podlehla. Útočníka policie krátce po činu zatkla. Dvojice, která má dvě děti, žila odděleně, informovala agentura DPA. Podle místních médii, které se odvolávají na policejní zdroje, pachatel pocházel z Afriky a v Německu žil dvě desítky let.

Ženu polil dosud neznámou tekutinou a zapálil na chodníku před klinikou dvanáctitisícové obce nedaleko města Kiel. Žena se z místa snažila utéct a dostala se na druhou stranu ulice, kde jí pomohli kolemjdoucí, kteří plameny uhasili.

„Nebylo možné poznat, zda jde o ženu či o muže,“ popsal stav oběti po útoku policejní mluvčí, podle něhož hrůzný čin vidělo až 20 svědků.

Napadená byla převezena do nemocnice, kde ve večerních hodinách zemřela. Její děti ve věku tří a sedmi let umístily úřady do náhradní rodiny.

Některé německá média uvádějí, že pachatel pocházel z Afriky, konkrétně z Toga. Podle serveru Kieler Nachrichten 41letý muž přišel do Německa před 20 lety, kde získal trvalý pobyt. O tom, zda žena byla rovněž z Afriky, zprávy nejsou.

V Německu v posledních dnech propukla silná veřejná debata o informování tamních médií ohledně kriminality migrantů. Televize ARD totiž neinformovala o tom, že na západě Německa měl znásilnit a zavraždit afghánský přistěhovalec místní studenku. Maria Ladenburger, která se angažovala v pomoci běžencům ve svém volném čase, byla přepadena a znásilněna v polovině října, když se v jihoněmeckém Freiburgu vracela z univerzitního večírku domů. Její tělo se později našlo utopené v korytě řeky Dreisam. Na základě rozsáhlého pátrání a stop DNA na místě činu i těle dívky, německá policie zatkla koncem minulého týdne sedmnáctiletého afghánského běžence.

O případu, který pobouřil Německo, informovala většina zdejších médií, nejznámější zpravodajský pořad Tagesschau, tak ale nejprve neučinil. Nejnověji v úterý policie ze západoněmecké Bochumi zadržela 31letého uprchlíka z Iráku, kterého podezřívá ze sexuálně motivovaných útoků na dvě čínské studentky.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.