Přistěhovalec z Afriky zapálil na ulici manželku. Ta zraněním podlehla

Násilná kriminalita

Přistěhovalec z Afriky zapálil na ulici manželku. Ta zraněním podlehlaNOVÉ 1
Svět

Echo24

V obci Kronshagen na severu Německa dnes jedenačtyřicetiletý muž zapálil svou osmatřicetiletou manželku. Žena utrpěla popáleniny na celém těle, kterým večer v nemocnici podlehla. Útočníka policie krátce po činu zatkla. Dvojice, která má dvě děti, žila odděleně, informovala agentura DPA. Podle místních médii, které se odvolávají na policejní zdroje, pachatel pocházel z Afriky a v Německu žil dvě desítky let.

Ženu polil dosud neznámou tekutinou a zapálil na chodníku před klinikou dvanáctitisícové obce nedaleko města Kiel. Žena se z místa snažila utéct a dostala se na druhou stranu ulice, kde jí pomohli kolemjdoucí, kteří plameny uhasili.

„Nebylo možné poznat, zda jde o ženu či o muže,“ popsal stav oběti po útoku policejní mluvčí, podle něhož hrůzný čin vidělo až 20 svědků.

Napadená byla převezena do nemocnice, kde ve večerních hodinách zemřela. Její děti ve věku tří a sedmi let umístily úřady do náhradní rodiny.

Některé německá média uvádějí, že pachatel pocházel z Afriky, konkrétně z Toga. Podle serveru Kieler Nachrichten 41letý muž přišel do Německa před 20 lety, kde získal trvalý pobyt. O tom, zda žena byla rovněž z Afriky, zprávy nejsou.

V Německu v posledních dnech propukla silná veřejná debata o informování tamních médií ohledně kriminality migrantů. Televize ARD totiž neinformovala o tom, že na západě Německa měl znásilnit a zavraždit afghánský přistěhovalec místní studenku. Maria Ladenburger, která se angažovala v pomoci běžencům ve svém volném čase, byla přepadena a znásilněna v polovině října, když se v jihoněmeckém Freiburgu vracela z univerzitního večírku domů. Její tělo se později našlo utopené v korytě řeky Dreisam. Na základě rozsáhlého pátrání a stop DNA na místě činu i těle dívky, německá policie zatkla koncem minulého týdne sedmnáctiletého afghánského běžence.

O případu, který pobouřil Německo, informovala většina zdejších médií, nejznámější zpravodajský pořad Tagesschau, tak ale nejprve neučinil. Nejnověji v úterý policie ze západoněmecké Bochumi zadržela 31letého uprchlíka z Iráku, kterého podezřívá ze sexuálně motivovaných útoků na dvě čínské studentky.