Babiš Kalouskovi nezaplatí, sázku prý neuzavřel, jen ji přijal

SÁZKA O 10 MILIONŮ

Babiš Kalouskovi nezaplatí, sázku prý neuzavřel, jen ji přijalNOVÉ
Andrej Babiš v Otázkách Václava Moravce. Foto: Reprofoto: ČT24
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Miroslav Kalousek se na miliony od Andreje Babiše těší marně. Ačkoli patrně dokáže, že ho policie v souvislosti s povolením online hazardu pouze prověřovala a nikoli vyšetřovala, nynější ministr financí mu žádné peníze nedá. A to i přesto, že veřejnost viděla v televizním vysílání to, jak se oba muži vsadili o deset milionů korun.

Babiš má pro to, že Kalouskovi v případě prohrané sázky nic nezaplatí, připraveno kuriózní vysvětlení. Žádnou sázku prý neuzavřel. Babiš to řekl v rozhovoru s redaktorem deníku Právo, který se jej na sázku s Kalouskem zeptal. „S ním jsem si na to ruku nepodal, sázku jsme na rozpočtovém výboru neuzavřeli, jen jsem ji následně přijal, když jsem na kameru ukázal novinové titulky. On tu sázku prohrál, protože byl vyšetřován,“ dodal ministr financí.

Novinář však podotkl, že podle právnické terminologie by sázku měl vyhrát Kalousek. V souvislosti s hazardem byl totiž policií pouze prověřován a nikoli vyšetřován, jak tvrdí Babiš. Předseda hnutí ANO si však dál vedl svou: „Vy jste stejný jako Kalousek a stejně jako on slovíčkaříte. On si zase něco vymyslel, aby na sebe upozorňoval. Pan Kalousek byl vyšetřován…“

Novinář Babišovi znovu namítl, že Kalousek byl podle všeho jen prověřován. „Vyšetřován,“ odpověděl znovu tvrdohlavě Babiš. „Kalousek je symbol korupce, vždycky byl, ale nikdy ho nechytili, protože tu byl vytvořený systém spřízněných státních zástupců, policistů a soudců,“ dodal.

V souvislosti se sázkou redaktor Práva zmínil ještě kompromis, který Kalousek Babišovi navrhl. Prý mu místo deseti milionů bude stačit jen devět, když mu ministr financí zároveň daruje podepsanou fotografii ze svatby Ivana Langra. Zároveň mu připomněl, že Kalousek by na něho v opačném případě mohl podat žalobu na ochranu osobnosti. Babiš odpověděl, že z žaloby strach nemá a žádné peníze Kalouskovi dávat nehodlá. Zároveň uvedl, že žádnou fotografii ze svatby Ivana Langera nemá.

„S tím demagogem už do televize nepůjdu“

V průběhu rozhovoru se Babiš vrátil i k nedávným Otázkám Václava Moravce, kde vystoupil právě s bývalým ministrem financí Kalouskem. K vyhrocené diskusi, kde moderátor Moravec musel dokonce nabádat Babiše, aby aspoň na chvíli „nemumlal“, ministr financí poznamenal, že „s tím demagogem a lhářem“ už nikdy do televize nepůjde. Slíbil ale, že bude nacvičovat rozdíl mezi vyšetřováním a prověřováním. „Slibuji, že se to naučím, jako jsem se naučil, že nemám říkat průser, ale průšvih. Stejně tak vám mohu slíbit, že do televize už nikdy s tím demagogem a lhářem nepůjdu,“ řekl Babiš.

Babiš se s Kalouskem vsadil minulý týden ve středu během jednání sněmovního rozpočtového výboru o návrhu státního rozpočtu. Kalouska rozhněvalo, když o něm Babiš řekl, že byl vyšetřován kvůli svému rozhodnutí povolit online hazard. Exministr financí proto vyzval Babiše, aby přijal sázku, že nikdy vyšetřován nebyl. Babiš posléze výzvu přijal. „Sázku přijímám. Ať mi pošle deset miliónů na účet,” reagoval Babiš.

Čtěte také: Babiš se vsadil s Kalouskem o deset milionů

Kalousek už pověřil právníka, ať vymůže na Babišovi 10 milionů

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články