1

Za šikanu učitelky, která zemřela, byli obžalováni tři mladíci

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Šikanu učitelky na pražské střední škole Na Třebešíně bude řešit soud. Tři nezletilí mladíci byli obžalováni za výtržnictví a omezování osobní svobody, za což mohou skončit až na rok ve vězení. Učitelka po šikaně trvající delší dobu spáchala sebevraždu. Informaci přinesla Česká televize.

Státní zastupitelství na mladíky podalo obžalobu z výtržnictví a omezování osobní svobody, řekla pro ČT mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 Blanka Valsamisová, které se případem bude zabývat. Vzhledem k věku obžalovaných ale podrobnosti sdělit odmítla. Za výtržnictví a omezování osobní svobody by chlapcům hrozily až dva roky vězení, vzhledem k jejich věku je ale trestní sazba poloviční.

Pětapadesátiletou učitelku zřejmě trojice studentů šikanovala delší dobu, některé incidenty jejich spolužáci natočili na mobilní telefony. Původně byli studenti potrestáni podmínečným vyloučením a trojkou z chování, později však škola dva z mladíků vyloučila a třetímu zůstal podmíněný trest. V červnu policie uvedla, že začala všechny tři mladíky stíhat. Policie vyšetřování případu ukončila na začátku září, ale rovněž odmítla poskytnout podrobnosti kvůli věku obžalovaných.

Čtěte také: Kvůli šikaně učitelky Na Třebešíně policie stíhá tři mladíky

Podle březnových závěrů České školní inspekce vedení školy při řešení šikany selhalo a porušilo školský zákon. Magistrát po incidentu ředitele školy odvolal a vypsal konkurz na nové vedení. V červnu se stal novým ředitelem školní inspektor Luboš Bauer.

Později podal magistrát trestní oznámení na neznámého pachatele, který se podle něj mohl dopustit trestného činu tím, že „zanedbal své povinnosti v souvislosti s šikanou pedagogického pracovníka, a že neoznámil magistrátu, že na škole dochází k takto závažným incidentům“.

Čtěte také: Inspekce: Ředitel školy selhal, věděl o šikanování učitelky od října

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.