1

Za šikanu učitelky, která zemřela, byli obžalováni tři mladíci

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , , ,

Šikanu učitelky na pražské střední škole Na Třebešíně bude řešit soud. Tři nezletilí mladíci byli obžalováni za výtržnictví a omezování osobní svobody, za což mohou skončit až na rok ve vězení. Učitelka po šikaně trvající delší dobu spáchala sebevraždu. Informaci přinesla Česká televize.

Státní zastupitelství na mladíky podalo obžalobu z výtržnictví a omezování osobní svobody, řekla pro ČT mluvčí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 Blanka Valsamisová, které se případem bude zabývat. Vzhledem k věku obžalovaných ale podrobnosti sdělit odmítla. Za výtržnictví a omezování osobní svobody by chlapcům hrozily až dva roky vězení, vzhledem k jejich věku je ale trestní sazba poloviční.

Pětapadesátiletou učitelku zřejmě trojice studentů šikanovala delší dobu, některé incidenty jejich spolužáci natočili na mobilní telefony. Původně byli studenti potrestáni podmínečným vyloučením a trojkou z chování, později však škola dva z mladíků vyloučila a třetímu zůstal podmíněný trest. V červnu policie uvedla, že začala všechny tři mladíky stíhat. Policie vyšetřování případu ukončila na začátku září, ale rovněž odmítla poskytnout podrobnosti kvůli věku obžalovaných.

Čtěte také: Kvůli šikaně učitelky Na Třebešíně policie stíhá tři mladíky

Podle březnových závěrů České školní inspekce vedení školy při řešení šikany selhalo a porušilo školský zákon. Magistrát po incidentu ředitele školy odvolal a vypsal konkurz na nové vedení. V červnu se stal novým ředitelem školní inspektor Luboš Bauer.

Později podal magistrát trestní oznámení na neznámého pachatele, který se podle něj mohl dopustit trestného činu tím, že „zanedbal své povinnosti v souvislosti s šikanou pedagogického pracovníka, a že neoznámil magistrátu, že na škole dochází k takto závažným incidentům“.

Čtěte také: Inspekce: Ředitel školy selhal, věděl o šikanování učitelky od října

,