Muž po zástavě srdce najel do restaurace. Dav ho měl za teroristu

Nehoda v Tel Avivu

Muž po zástavě srdce najel do restaurace. Dav ho měl za teroristuNOVÉ
Pohled na čínskou restauraci po nehodě Foto: Repro: Youtube/Times of Israel
1
Svět

oj Echo24

Ve veřejný lynč vyústila vážně vypadající nehoda v Tel Avivu připomínající teroristický útok. Izraelský muž dostal během sobotního večera za volantem zástavu srdce a v plné rychlosti najel do jedné z restaurací, kde dva lidi usmrtil. Kolemjdoucí muže v bezvědomí z auta vytáhli a začali ho bít v domnění, že se jedná o palestinského teroristu. Řidič vozidla zemřel, informuje server Middle East Eye.

Další ze zákeřných a brutálních teroristických útoků, věřili svědci sobotní nehody v izraelském Tel Avivu. Viděli totiž, jak osobní automobil během sobotního večera smetl několik chodců a následně vrazil přímo do čínské restaurace, kde zrovna večeřelo několik lidí. Hrozivě vypadající scéna nakonec zanechala šest zraněných a tři mrtvé: 40letého a 60letého muže a samotného řidiče automobilu.

Okolnosti incidentu tak připomínaly podobně vykonané útoky většinou palestinských teroristů, kteří v zabíjení izraelských občanů používají i najíždění a přejíždění auty. Několik lidí se tak sebralo a muže, který byl za volantem, vytáhli ven na ulici a začali ho skupinově kopat a mlátit. Později byl občanstvím Izraelec prohlášen za mrtvého.

Praxe mezi Izraelci běžná v případech napadení teroristy, kdy se mohou tamní občané bránit i život ohrožujícími zbraněmi, ale byla tentokrát unáhlená. Řidič vozidla totiž neměl úmysl zabíjet, ale postihla ho náhlá zástava srdce. Za volantem upadl do bezvědomí a neovladatelné rozjeté auto pak v plné rychlosti neštěstí dokonalo.

„Restaurace se naplnila bílým prachem. Zprvu jsme si myslel, že se mohlo jednat o teroristický útok,“ cituje Middle East Eye majitele restaurace Šošu Sana. „Mysleli si, že to byl zlý člověk, bili ho. Byl v bezvědomí.“

Čtěte také: Dva teroristé zaútočili na kavárnu v Tel Avivu a zastřelili čtyři lidi

Zázrak v Tel Avivu: Muž dostal dvě kulky do hlavy a přežil