Byl na seznamu podezřelých z islámské radikalizace. Nyní je policistou

Bezpečnostní selhání?

Byl na seznamu podezřelých z islámské radikalizace. Nyní je policistouNOVÉ 1
Svět

jk

Nacházel se na seznamu osob podezřelých z radikalizace islamisty, přesto byl přijat k francouzské policii. Po vstupu do řad francouzských pořádkových složek byl ze seznamu rizikových osob vyškrtnut. O bezpečnostní kauze informuje Local.fr.

Identita dotyčného policisty nebyla doposud zveřejněna. V rámci svého výcviku se kvalifikoval na pozici bezpečnostního asistenta, který je oprávněn patrolovat v ulicích a vykonávat potřebnou administrativu. Předtím se pokoušel dostat do francouzské armády, kde však neuspěl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Mimořádně znepokojivé však je, že se od roku 2012 nacházel na seznamu lidí podezřelých z islámského radikalismu. Francouzská tajná služba DGSI ho několik let sledovala, zasílala informace o něm na francouzské ministerstvo vnitra, když si však bezpečnostní složky byly jisty, že se neúčastní přípravy teroristického útoku, bylo mu umožněno dokončit výcvik, a stát se letos v září policistou. Což znamenalo vymazání jeho jména ze seznamu podezřelých osob.

Problém s radikalizací příslušníků francouzských bezpečnostních složek není novým bezpečnostním rizikem. Již v březnu loňského roku unikla do médií zpráva, která popisovala problémy s příslušníky z let 2012-15, kteří představovali bezpečnostní hrozbu.

Čtěte také: Útok kladivem na policistu v Paříži byl terorismus, potvrdila policie