1 Bezpečnostní selhání?

Byl na seznamu podezřelých z islámské radikalizace. Nyní je policistou

, NOVÉ

Témata: , ,

Nacházel se na seznamu osob podezřelých z radikalizace islamisty, přesto byl přijat k francouzské policii. Po vstupu do řad francouzských pořádkových složek byl ze seznamu rizikových osob vyškrtnut. O bezpečnostní kauze informuje Local.fr.

Identita dotyčného policisty nebyla doposud zveřejněna. V rámci svého výcviku se kvalifikoval na pozici bezpečnostního asistenta, který je oprávněn patrolovat v ulicích a vykonávat potřebnou administrativu. Předtím se pokoušel dostat do francouzské armády, kde však neuspěl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Mimořádně znepokojivé však je, že se od roku 2012 nacházel na seznamu lidí podezřelých z islámského radikalismu. Francouzská tajná služba DGSI ho několik let sledovala, zasílala informace o něm na francouzské ministerstvo vnitra, když si však bezpečnostní složky byly jisty, že se neúčastní přípravy teroristického útoku, bylo mu umožněno dokončit výcvik, a stát se letos v září policistou. Což znamenalo vymazání jeho jména ze seznamu podezřelých osob.

Problém s radikalizací příslušníků francouzských bezpečnostních složek není novým bezpečnostním rizikem. Již v březnu loňského roku unikla do médií zpráva, která popisovala problémy s příslušníky z let 2012-15, kteří představovali bezpečnostní hrozbu.

Čtěte také: Útok kladivem na policistu v Paříži byl terorismus, potvrdila policie

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.