Můžeme zabavit německý majetek, vyhrožuje Řecko

Spor o dluh Atén

Můžeme zabavit německý majetek, vyhrožuje ŘeckoNOVÉ 1
Svět

Němci mohou přijít o svá aktiva v Řecku. Jsme připraveni podepsat dokument, který zabavení německého majetku umožní, uvedl podle řeckého serveru Kathimerini ministr spravedlnosti Nikos Paraskevopoulos s odkazem na kompenzace obětí nacistického řádění během II. světové války. Němci jakékoli nároky, spojené s válečnými škodami, odmítají.

Řecké soudy možnost zabavení německého majetku v zemi schválily již v roce 2000, rozhodnutí na základě verdiktu ale žádné přijato nebylo. Kartu řecká strana vytáhla v momentě zlomových jednání o případném pokračování a podobě další finanční pomoci Řecku. Před lety schválená norma se týká odškodnění po 218 obětech nacistického masakru ve vesnici Distomo v roce 1944.

„Jsem přesvědčen, že souhlas (s krokem) by měl být udělen a jsem připraven jej udělit,“ řekl ministr v řecké televizi Antenna TV. Dodal, že „určité vyjednávání s Německem je nezbytné“. Premiér Alexis Tsipras v řeckém parlamentu jasně řekl, že jeho vláda bude po Německu požadovat válečné reparace. 

Celý text si můžete přečíst na Roklen24.cz, našem partnerském webu plném zpráv z byznysu, ekonomických dat, analýz a komentářů.