Můžeme zabavit německý majetek, vyhrožuje Řecko

Spor o dluh Atén

Můžeme zabavit německý majetek, vyhrožuje ŘeckoNOVÉ 1
Svět
Sdílet:

Němci mohou přijít o svá aktiva v Řecku. Jsme připraveni podepsat dokument, který zabavení německého majetku umožní, uvedl podle řeckého serveru Kathimerini ministr spravedlnosti Nikos Paraskevopoulos s odkazem na kompenzace obětí nacistického řádění během II. světové války. Němci jakékoli nároky, spojené s válečnými škodami, odmítají.

Řecké soudy možnost zabavení německého majetku v zemi schválily již v roce 2000, rozhodnutí na základě verdiktu ale žádné přijato nebylo. Kartu řecká strana vytáhla v momentě zlomových jednání o případném pokračování a podobě další finanční pomoci Řecku. Před lety schválená norma se týká odškodnění po 218 obětech nacistického masakru ve vesnici Distomo v roce 1944.

„Jsem přesvědčen, že souhlas (s krokem) by měl být udělen a jsem připraven jej udělit,“ řekl ministr v řecké televizi Antenna TV. Dodal, že „určité vyjednávání s Německem je nezbytné“. Premiér Alexis Tsipras v řeckém parlamentu jasně řekl, že jeho vláda bude po Německu požadovat válečné reparace. 

Celý text si můžete přečíst na Roklen24.cz, našem partnerském webu plném zpráv z byznysu, ekonomických dat, analýz a komentářů.

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Když Babiš místo ANO říká NE

KOMENTÁŘ

Předseda hnutí Aliance nespokojených občanů neboli ANO Andrej Babiš na sociálních sítích oznámil, že se po třiceti letech soužití pokojně rozchází se svou manže ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit