1 Evropský parlament

Juncker se rozzlobil, označil europarlament za směšný

, NOVÉ

Témata: ,

Za směšný označil dnes předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker Evropský parlament. Rozčílilo ho, že se debaty o uplynulém předsednictví Malty v Radě Evropské Unie na plenárním zasedání ve Štrasburku účastnilo jen malé množství europoslanců.

„Evropský parlament je směšný, velmi směšný. pokud by na místě maltského premiéra Josepha Muscata, který přišel s europoslanci debatovat o půlroční práci své země v čele Rady, seděla německá kancléřka Angela Merkelová nebo francouzský prezident Emmanuel Macron, pak bychom měli plný sál“, vyčetl Juncker evropským zákonodárcům.

Parlament by podle něj měl respektovat i představitele malých zemí. „Takového zasedání se už nikdy nezúčastním,“ uvedl Juncker, který byl dlouho premiérem půlmilionového Lucemburska.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani reagoval pobouřeně. „Žádám vás, abyste volil jiná slova. Nejsme směšní. Navíc je to parlament, který má kontrolovat komisi, a ne naopak,“ řekl Tajani.

Po Maltě, ostrovním státu se 450 tisíc obyvatel, převzalo prvního července předsednictví v Radě EU na půl roku Estonsko.

Čtěte více: Zemřela Simone Veilová, expředsedkyně Evropského parlamentu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.