3 Nová auta

Škoda Karoq jde do předprodeje, cena začíná na 530 tisících

Nový

Témata:

Mladoboleslavská Škoda zahájila dneškem předprodej nového SUV Karoq. Nejlevnější varianta stojí téměř 530 tisíc korun, nabídne motor 1,0 TSI s výkonem 85 kW s pohonem předních kol. V budoucnu bude k dispozici ještě levnější varianta. Škoda Auto o tom informovala v tiskové zprávě.

První předváděcí vozy budou k dispozici u autorizovaných prodejních partnerů Škoda k zahájení prodejní fáze 18. října 2017. Vyrábět se bude v závodě v Kvasinách. Základní výbava zahrnuje například automatickou klimatizaci, zadní parkovací senzory, tempomat s omezovačem rychlosti nebo vyhřívaná přední sedadla. V bezpečnostní výbavě je sedm airbagů a systém samočinného nouzového brzdění.

V předprodeji jsou k dispozici dvě naftové a dvě benzínové motorizace. Kromě benzinového motoru 1,0 si zákazníci mohou do Karoqu zvolit i benzinový 1,5 TSI s výkonem 110 kW, který je vybaven funkcí odpojování dvou válců v určitých provozních režimech, což přispívá k úspoře paliva. Z naftových agregátů je pak na výběr motor 1,6 TDI o výkonu 85 kW a 2,0 TDI o výkonu 110 kW. Dvoulitorvý motor je v prodeji s pohonem všech kol a manuální šestistupňovou převodovkou za cenu od téměř 700 tisíc Kč, ve spojení s automatem od 720 tisíc korun.

Karoq nahrazuje model Yeti,oprotikterému se prodloužil o 16 centimetrů na 4,38 metru, šířka je 1,84 metru, tedy o 3,5 cm více. Zavazadlový prostor se zvětšil o 106 litrů na 521 litrů. Při sklopených zadních opěradlech činí objem až 1630 litrů.

Škoda Auto je součástí německého koncernu Volkswagen. Provozuje tři výrobní závody v Česku a zaměstnává v nich zhruba 30.000 lidí. Vyrábí také například v Číně, Rusku nebo na Slovensku. V roce 2016 dodala Škoda Auto zákazníkům celosvětově více než milion aut.

Čtěte také: Škoda Auto: Opět rekordy, 99 tisíc prodaných vozů


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.