Největší operátor T-Mobile od dubna zásadně mění tarify

Největší operátor T-Mobile od dubna zásadně mění tarifyNOVÉ
Prodejna T-Mobile Foto:

FOTO: Wikipedia / Mtaylor848

Ekonomika

5 nových cennových tarifů

Echo24

Mobilní operátor T-Mobile od 2. dubna nabídne novou řadu neomezených tarifů se zvýšeným objemem dat. V rámci pěti cenových programů poskytne za paušál od 499 do 2499 Kč neomezené volání do všech sítí a datové limity od 500 MB do 60 GB.

V současnosti T-Mobile nabízí dva základní neomezené tarify „S námi“. Jeden je pro neomezené volání v rámci sítě operátora a 50 MB dat za 349 Kč měsíčně a druhý je program pro neomezené volání do všech sítí a 1,5 GB dat za 749 Kč měsíčně.

Nové tarify pod názvem „Mobil“ označované podle velikosti S, M, L, XL a XXL obsahují příspěvek na pořízení nového telefonu 1000 až 4000 Kč při podpisu smlouvy na dva roky a v ceně je navíc EU roaming. Vedle toho operátor nabídne čistě datový tarif Mobil DATA s deseti GB dat za cenu 499 měsíčně.

„Nové tarify jsme připravili nejen pro naše zákazníky, ale přímo s nimi. Strávili jsme velmi mnoho času diskusemi s lidmi, abychom si přesně definovali konkrétní typy uživatelů a zjistili, jaké jsou jejich potřeby a požadavky,“ uvedl ředitel marketingu pro koncové zákazníky T-Mobilu Juraj Bóna.

Čtěte také: Neomezené volání už neláká. Polovina lidí zvažuje změnu tarifu

Současně se spuštěním nové generace Mobil vyřadí T-Mobile z nabídky tarify S námi. Již aktivované tarify zůstanou v platnosti do konce smluvního období, pokud jejich uživatelé nebudou sami požadovat změnu na nový tarif.

Zlepšení nabídky mobilních dat použila jako předvolební téma část politické reprezentace. Politici chtějí zvýšit tlak na operátory prostřednictvím schvalované novely telekomunikačního zákona, která umožňuje ČTÚ zvýšit pokuty operátorům a také více chrání spotřebitele, například při změně smluv.

Vodafone nedávno oznámil datový balíček, v rámci kterého kterého k rodinnému tarifu Red+ přidal za 999 Kč měsíčně 40 GB dat využitelný až pro čtyři osoby. „Naši nabídku produktů, která je výrazně širší než u konkurence, průběžně zlepšujeme a měníme v souladu s dlouhodobým plánem,“ reagovala mluvčí O2 Lucie Pecháčková.

T-Mobile je s šesti miliony mobilních zákazníků největší operátor na trhu. Patří do skupiny Deutsche Telekom.

Čtěte také: Telekomunikaci čekají změny. Sobotka mluví o čtvrtém operátoru

Související články