Pýcha amerického námořnictva utrpěla ránu. Do přístavu byla dovlečena

Pýcha amerického námořnictva utrpěla ránu. Do přístavu byla dovlečena
Americká loď Milwaukee v doku Foto: FOTO: Printscreen/YouTube
Svět

Porucha americké lodi

Echo24

Nejnovější loď amerického námořnictva Milwaukee, která byla zařazena do služby na konci listopadu, se během plavby na domovskou základnu porouchala a musela být odtažena. Informovala o tom stanice CNN. Plavidlo určené pro operace v pobřežních vodách kvůli strojní závadě přišlo zcela o pohon.

Loď byla zařazena do služby 21. listopadu v Milwaukee, poté se vydala na dlouhou plavbu Velkými jezery přes kanadský Halifax do domovského přístavu v San Diegu. Při vyplutí z Halifaxu ale plavidlo v pátek postihly rozsáhlé problémy týkající se pohonu, takže muselo být odtaženo přes 40 námořních mil (přes 74 kilometrů) na námořní základnu Little Creek ve Virginii.

Odstavení pohonu způsobily kovové částečky usazené v olejovém filtru. Jejich původ ale není znám. Portál Navy Times uvedl, že s podobnými potížemi se lodě této třídy nepotýkaly.

Milwaukee je třetím zástupcem třídy pobřežních lodí Freedom. Aktuální problém není první, kterému čelí. Během letošních zkoušek na Michiganském jezeře vyvolala tato loď vlny o výšce 1,5 metru, které následně poškodily asi čtyřicítku rekreačních člunů a jachet.

Čtěte také: Američtí mariňáci přijdou o smažené jídlo. Viní Obamovou

USA mají novou laserovou zbraň. Ničí čluny i drony