Video: Izraelští policisté mlátí bratrance upáleného chlapce

Svět

Echo24

Šokující video, které ukazuje, jak izraelští policisté násilně útočí na patnáctiletého palestino-američana Tarek Abu Khdeira, pobouřilo svět. Tarek je bratrancem Mohammeda Abu Khdeira, který byl ve východním Jeruzalémě upálen zaživa.

Ve videu jsou vidět dva policejní důstojníci útočící na zadrženého mladíka, který měl na rukou pouta a ležel na zemi. Jeden z policistů na zadrženém sedí, zatímco ten další do něj kope a mlátí rukama i nohama. Mladistvý je policií nakonec odveden.

Video se na internetu objevilo v pátek, kdy se konal pohřeb nedávno upáleného chlapce. Útok spáchali policisté ve čtvrtek večer v jedné z východních čtvrtí Jeruzaléma, palestinské části Shuafat.  

Čtěte také: Arabský hoch byl prý upálen zaživa, říká palestinský prokurátor  

Podle oficiálního mluvčího se policisté pouze brání při nepokojích, které v Jeruzalémě posílilo Khdeirovo upálení, patnáct z nich už prý bylo zraněno. Nicméně dodal, že incident zaznamenaný na videu ještě bude prošetřen. 

Z informací Červeného kříže vyplývá, že si probíhající nepokoje vyžádaly už 232 zraněných, při střetech s policií dochází ke střelbě i lámání končetin. Napadeno bylo i šest novinářů.