Bruselské letiště se neotevře ani ve středu

Teroristické útoky v Bruselu

Bruselské letiště se neotevře ani ve středuNOVÉ 1
Svět

Echo24

Bruselské mezinárodní letiště Zaventem zůstane pro osobní dopravu uzavřeno i ve středu. Uvedla to dnes společnost Brussels Airport, pověřená správou letiště. Její ředitel Arnaud Feist předtím v rozhovoru s deníkem L‘Echo sdělil, že by se letiště mohlo pro osobní dopravu „v ideálním případě“ částečně otevřít už ve středu. Obnovení plného provozu nelze podle něj očekávat dříve než za několik měsíců. Atentáty na letišti a v bruselském metru z minulého úterý si podle aktualizovaných informací vyžádaly 32 mrtvých.

„Letiště zůstane zítra, ve středu 30. března, uzavřeno pro komerční lety na příletu i na odletu z Bruselu,“ uvedla společnost na svém twitterovém účtu.

Zhruba 800 zaměstnanců letiště dnes prověřovalo funkčnost dočasné infrastruktury a také opatření pro odbavování cestujících. „Pokud nám dají všichni (dnes) večer zelenou, budeme blízko řešení,“ uvedl dříve Feist. Nakonec bylo rozhodnuto ponechat letiště zatím uzavřené.

Odhad škod způsobených třemi výbuchy na letištní budově ředitel neuvedl. Tým techniků už v sobotu informoval, že exploze nenarušily statiku terminálu ani přilehlých staveb.