Klausovi se nelíbí Alternativa pro Česko, Konvička prý ukradl název

Klausovi se nelíbí Alternativa pro Česko, Konvička prý ukradl názevNOVÉ
Domov

Ukradené názvy

ly Echo24

Po rozpadu spolupráce s Úsvitem uvažuje Martin Konvička o založení nové politické strany – Alternativy pro Česko. Exprezidentovi Václavu Klausovi, který otevřeně sympatizuje s německou Alternativou pro Německo, se však záměr lídra hnutí Blok proti islámu nezamlouvá a deníku Právo řekl, že takovou stranu v žádném případě nepodpoří.

Alternativa pro Česko by měla navázat na myšlenky Bloku proti islámu a chtěla by spolupracovat s německou Alternativou pro Německo (AfD), která rovněž zakládá svou stranickou filozofii na protiimigračních a protiislámských myšlenkách. Bývalý český prezident Václav Klaus tuto euroskeptickou stranu dlouhodobě podporuje a na sociálních sítích se tak spekulovalo, jak se ke Konvičkově straně vyjádří.

„Toto bych v žádném případě nepodpořil. A byla by strašná škoda, kdyby to pan Konvička udělal,“ řekl deníku Právo Václav Klaus. Nelíbí se mu především to, že Konvička chce použít název Alternativa pro Česko. „Už jsme přišli o název Svobodní, když to chybně udělal pan Mach, a teď hrozí, že další nadějný název ukradne pan Konvička,“ řekl Klaus pro Právo.

Europoslanec a šéf Strany svobodných občanů Petr Mach podle Klause zcela „zabil“ myšlenku Svobodných. V rozhovoru pro Právo řekl, že s Konvičkou nesouhlasí a spíše se přiklání k postoji současného prezidenta Miloše Zemana.

Blok proti islámu chtěl původně kandidovat do parlamentu na kandidátce Úsvitu. Lídři se však nedohodli a hádali se kvůli penězům. Konvička obvinil Úsvit z toho, že je chce jen využít k získání hlasů ve volbách. „Bártův Úsvit chtěl podvozek, na kterém vyveze znovu své poslance do parlamentu, ale my nyní máme vlastní auto a řídit si ho budeme sami,“ uvedlo hnutí Blok proti islámu v tiskové zprávě.

Založením nového politického subjektu byl podle facebookových stránek Bloku proti islámu pověřen místopředseda Petr Hampl. Nový subjekt má hájit „zájmy lidu této země, bojujícího proti islámu a bruselským socialistickým praktikám“. Podle tiskové zprávy se 28. května uskuteční sněm Bloku proti islámu, na kterém se rozhodne o dalším postupu.

Čtěte také: Založí Konvička Apače? Uvažuje o Alternativě pro Česko

Související články