1 Ukradené názvy

Klausovi se nelíbí Alternativa pro Česko, Konvička prý ukradl název

, NOVÉ

Témata: , , ,

Po rozpadu spolupráce s Úsvitem uvažuje Martin Konvička o založení nové politické strany – Alternativy pro Česko. Exprezidentovi Václavu Klausovi, který otevřeně sympatizuje s německou Alternativou pro Německo, se však záměr lídra hnutí Blok proti islámu nezamlouvá a deníku Právo řekl, že takovou stranu v žádném případě nepodpoří.

Alternativa pro Česko by měla navázat na myšlenky Bloku proti islámu a chtěla by spolupracovat s německou Alternativou pro Německo (AfD), která rovněž zakládá svou stranickou filozofii na protiimigračních a protiislámských myšlenkách. Bývalý český prezident Václav Klaus tuto euroskeptickou stranu dlouhodobě podporuje a na sociálních sítích se tak spekulovalo, jak se ke Konvičkově straně vyjádří.

„Toto bych v žádném případě nepodpořil. A byla by strašná škoda, kdyby to pan Konvička udělal,“ řekl deníku Právo Václav Klaus. Nelíbí se mu především to, že Konvička chce použít název Alternativa pro Česko. „Už jsme přišli o název Svobodní, když to chybně udělal pan Mach, a teď hrozí, že další nadějný název ukradne pan Konvička,“ řekl Klaus pro Právo.

Europoslanec a šéf Strany svobodných občanů Petr Mach podle Klause zcela „zabil“ myšlenku Svobodných. V rozhovoru pro Právo řekl, že s Konvičkou nesouhlasí a spíše se přiklání k postoji současného prezidenta Miloše Zemana.

Blok proti islámu chtěl původně kandidovat do parlamentu na kandidátce Úsvitu. Lídři se však nedohodli a hádali se kvůli penězům. Konvička obvinil Úsvit z toho, že je chce jen využít k získání hlasů ve volbách. „Bártův Úsvit chtěl podvozek, na kterém vyveze znovu své poslance do parlamentu, ale my nyní máme vlastní auto a řídit si ho budeme sami,“ uvedlo hnutí Blok proti islámu v tiskové zprávě.

Založením nového politického subjektu byl podle facebookových stránek Bloku proti islámu pověřen místopředseda Petr Hampl. Nový subjekt má hájit „zájmy lidu této země, bojujícího proti islámu a bruselským socialistickým praktikám“. Podle tiskové zprávy se 28. května uskuteční sněm Bloku proti islámu, na kterém se rozhodne o dalším postupu.

Čtěte také: Založí Konvička Apače? Uvažuje o Alternativě pro Česko

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.