Nová posila antiislamistů: Volfová s pochopením pro Kreml

Vznikl blok proti islámu

Nová posila antiislamistů: Volfová s pochopením pro KremlNOVÉ 3
Domov
Vladimír Ševela
Sdílet:

O víkendu vzniklo sdružení Blok proti islámu, v jehož vedení vedle šéfa iniciativy Islám v České republice nechceme (IvČRN) Martina Konvičky zasedla bývalá sociální demokratka Jana Volfová. Politička známá podporou ruské anexe Krymu se před nedávnem stala také jednou z vůdčích postav samotné iniciativy, jejíž „nadstavbou“ má nový Blok měl být.

Původně facebooková iniciativa IVČRN získala přes 120 tisíc příznivců. Vystoupení odpůrců islámu, kteří podepisovali například petice proti přiznání dalších práv české muslimské obci nebo se začali ozývat proti přistěhovaleckým kvótám, se nyní stále častěji vyznačují protibruselským tónem.

Ten zazníval i na víkendovém ustavujícím shromáždění Bloku proti islámu. Sdružení má podle zvoleného předsedy, přírodovědce Martina Konvičky za cíl stát se „masovou organizací přítomnou v každém městě, městečku a vesnici. Pokud se vláda nezačne chovat jako vláda občanů České republiky, ale jako vláda protektorátní, zahájíme kroky vedoucí k vystoupení z Evropské unie.“

Některým bývalým příznivcům IVČRN ale vadí právě protibruselské a také protiamerické zaměření, které podle nich v poslední době v iniciativě začíná převládat a určuje i strategii nového bloku. Vystoupení antiislamistů se podle kritiků  začínají nápadně shodovat s podobně zaměřenou kremelskou propagandou. 

„Podle všeho to souvisí s příchodem Jany Volfové, která s účastnila například demonstrace na podporu Putina na Hradčanském náměstí,“ říká protiislámský aktivista Lukáš Lhoťan, který podle svých slov s Konvičkou a Volfovou kvůli antievropskému směřování přerušil spolupráci.

„Pokud sledujete celoevropské aktivity prokremelských sil, je téma islamizace a imigrace jedním z nástrojů pro pokusy destabilizovat Evropu a EU,“ poznamenává Lhoťan. Deník ECHO24.cz se několik dní pokoušel spojit s Janou Volfovou, ta ale nezvedala telefony. Nedostupný byl také Konvička.

Čtěte také: Univerzita zarazila odpůrcům islámu sešlost. Podlehla tlaku, stěžují si

Sdílet:

Hlavní zprávy