1 ABSURDNÍ PROBLÉM

Rozejděte se, toto grilování není povoleno

, UVNITŘ VIDEO

Témata: , ,

Zajímavý názorový střet mezi policií a skupinkou Romů, která se sešla v duchcovském parku, přinesl spolu s videem server Romea.cz. Podstatou sporu je to, zda se smí, nebo nesmí v městském parku grilovat.

V duchcovském parku se koncem září sešly na tři desítky místních Romů na piknik, který zorganizovala skupina Romane Kale Panthera jako provokaci proti vyhlášce, kterou město v některých místech zakázalo posedávání na veřejnosti. Konflikt na sebe nenechal dlouho čekat, protože na místo dorazili strážníci a policisté ve čtyřech autech a začal spor o to, nakolik je ke grilování potřeba nějaké povolení, či zda shromáždění v parku neporušuje městskou vyhlášku.

Podle videa, které natočili a zveřejnili sami účastníci protestu, byl zákrok policistů ve své podstatě korektní, přesto nepostrádá některé prvky absurdní komedie.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.