1 Smrt občanské novinářky

Islámský stát popravil první ženu-novinářku

, NOVÉ

Témata: ,

Teroristická organizace Islámský stát údajně popravila ženu, která o její činnosti informovala přímo ze Sýrie. Ruqia Hassanová působila jako tzv. občanská novinářka. Posledním místem jejího pobytu byla prý bašta IS, město Rakka, píše britský Independent.

Média o ženě píší jako o ,,první občanské novinářce“ v Sýrii, kterou bojovníci z Islámského státu zavraždili. Byla by tak pátým zabitým novinářem rukou Islámského státu v období od října 2015, upozorňuje syrská žurnalistická organizace Syria Direct.

Hassanová byla nezávislou reportérkou, která na sociálních sítích vystupovala pod pseudonymem Nisan Ibrahim. Její smrt potvrdila také organizace Raqqa is Being Slaughtered Silently, která se zaměřuje na dodržování lidských práv v Sýrii.

Podle Abu Mohammeda, zakladatele této organizace, její poslední zpráva zněla: ,,Jsem v Rakce. Obdržela jsem výhrůžky smrti. Až mě Islámský stát zadrží a zabije, bude to v pořádku, protože mi uříznou hlavu a já budu mít důstojnost, což je lepší než ponižující život s IS.“

Čtěte také: Bojovníci IS postupují k moři. Napadli strategický libyjský přístav

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.