Tajné dohody s Rusy? O žádných nevím, říká Trumpův zeť Kushner

vyšetřování spojení Trumpa s Ruskem

Tajné dohody s Rusy? O žádných nevím, říká Trumpův zeť KushnerNOVÉ
Zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner Foto:

Foto: Reuters

1
Svět

Zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner odmítá informace médií, podle nichž ruskému velvyslanci v USA Sergeji Kisljakovi navrhl zřízení tajného komunikačního kanálu mezi Washingtonem a Kremlem. Kushner v předem zveřejněném prohlášení k senátnímu výboru pro tajné služby trvá i na tom, že žádný z jeho kontaktů s Rusy nebyl nevhodný.

Kushner dnes bude o roli Ruska ve volbách v tomto výboru na neveřejném slyšení vypovídat. Manžel prezidentovy dcery Ivanky rovněž tvrdí, že v Trumpově štábu neví o žádných pokusech ovlivnit ve spolupráci s Moskvou prezidentské volby.

„Neuzavíral jsem žádné tajné dohody a nevím o nikom v kampani, kdo by tak činil,“ napsal Kushner v prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters. „Neměl jsem s Rusy žádné nevhodné kontakty. Nespoléhal jsem na žádné ruské fondy, abych mohl financovat své soukromé obchodní aktivity,“ dodal.

V dokumentu rovněž uvádí, že si vybavuje „možná čtyři kontakty s ruskými zástupci“ během loňské prezidentské kampaně a během následného období, když Trump po vyhraných listopadových volbách přebíral moc. Takové schůzky označil za nevýznamné, proto si je přesně nevybavuje.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

K loňské schůzce Trumpova syna Donalda mladšího s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou, která údajně kampani nabízela kompromitující informace o demokratické prezidentské kandidátce Hillary Clintonové, Kushner uvedl, že nečetl e-mail Trumpa mladšího, ve kterém mu o podrobnostech nadcházejícího setkání psal. Když následně Kushner zjistil, že právnička chce hovořit o amerických adopcích ruských dětí, chtěl z jednání odejít. Řekl také, že dokonce poslal e-mail svému asistentovi, aby mu zavolal na mobilní telefon, čímž by získal výmluvu ze schůzky odejít.

Čtěte také: Na schůzce Trumpova syna byl bývalý pracovník sovětské špionáže