2 Islamizace Vídně?

Musíme hned zavřít islámské školky ve Vídni, žádá šokovaný ministr

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Musíme okamžitě zavřít islámské školky, tvrdí rakouský ministr pro integraci Sebastian Kurz. Ze studie, jejíž vypracování si ministr vyžádal, totiž vyplývá, že většina islámských školek ve Vídni nepodporuje integraci muslimských dětí do společnosti. Kurz, který v této souvislosti varuje před možnou islamistickou radikalizací, proto volá po jejich důslednější kontrole, píší rakouská media.

Ministr byl podle svých slov šokován výsledky studie islámských školek ve Vídni. Zprávu, která je dostupná veřejnosti, připravil profesor Ednan Aslan z Institutu islámských studií na Vídeňské univerzitě. Vyplývá z ní, že se mnoho muslimských rodičů žijících v Rakousku snaží vytvořit pro své děti jakýsi paralelní svět a izolovat je v raných letech života od neislámských vlivů. ,,Mnoho z nich chce vytvořit pro své děti stoprocentně muslimské prostředí,“ potvrzuje podle anglicky psaného rakouského serveru The.Lokal Aslan.

V důsledku tohoto požadavku vznikla mezi rakouskými školkami jakási soutěž. Instituce se předhání v tom, která nabídne rodičům co nejkonzervativnější a nejnábožnější prostředí. Ve Vídni je na 150 islámských školek, z nichž většina je navíc finančně dotována rakouským státem.

Podle profesora Aslana z toho plyne několik zásadních obav. Z dětí, které absolvují předškolní docházku v islámské školce, pravděpodobně vyrostou oddaní muslimové, kteří budou postrádat širší pohled na svět. Problematické jsou rovněž výrazné rozpory v učebních plánech školek. Plány, které školky použily při žádosti o státní dotace, se velice liší od reality. Ve skutečnosti se tyto učební plány nápadně podobají těm, které se aplikují v Pákistánu nebo Afghánistánu.

Profesor dále upozorňuje, že pro integraci muslimských dětí do společnosti je nezbytná znalost němčiny. Velké množství zaměstnanců působících v islámských školkách však dostatečnou znalost němčiny nemá. V některých z nich se dokonce německy nemluví téměř vůbec.

,,Jsem přesvědčen o tom, že bychom mnoho z nich měli okamžitě uzavřít,“ komentuje to ministr Kurz. Ministr upozorňuje, že izolovat či ochránit děti od většinové společnosti je naprosto špatný přístup. Vyzval proto politiky, aby přestali ignorovat tento problém a něco s ním dělali. ,,Tím, že budeme předstírat, že neexistuje, ničemu nepomůžeme,“ podotýká Kurz. Podle něj by se měla zpřísnit kontrola školek, jejich vzdělávacích programů i úrovně vzdělání zaměstnanců.

Podle informací deníku Kurier se proto velmi brzy uskuteční komplexní šetření všech islámských mateřských škol ve Vídni. Dohodli se na tom už lidovecký ministr Kurz se socialistickou vídeňskou radní pro sociální oblast Sonjou Wehselyovou a radní pro integraci a vzdělávání Sandrou Frauenbergerovou.

Čtěte také: Proč pomáháme džihádistům a ne křesťanům?

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.