1 ROZKLAD POKRAŘČUJE

ANO zrušilo organizaci v městské části Brno-sever

, NOVÉ

Témata: ,

Celostátní předsednictvo hnutí ANO ve čtvrtek zrušilo místní organizaci v městské části Brno-sever. Místní organizace dlouhodobě nefungovala a nepracovala, sdělil v tiskové zprávě krajský manažer hnutí David Aleš. ANO chce organizaci obnovit v co nejkratší době, řekla krajská předsedkyně ANO Taťána Malá.

Hnutí ANO už dříve zrušilo některé organizace, bylo to například v jihomoravském Hodoníně, na severu Čech zase v Liberci nebo Frýdlantu. V Hodoníně už funguje nová.

ANO má v Brně-severu šest zastupitelů. Po volbách bylo v koalici a mělo starostku Barboru Maťákovou, která v čele vydržela jen tři měsíce. Potom hnutí skončilo v opozici.

Návrh na zrušení podalo jihomoravské ANO na základě usnesení oblastní organizace Brno-město. „Místní organizace Brno-sever dlouhodobě nefungovala a nepracovala. Členové nebyli schopni si zvolit vedení. Za poslední rok se neuskutečnil žádný usnášeníschopný sněm,“ uvedl Aleš.

ANO chce organizaci obnovit co nejdříve. „Přivítáme nové zájemce o vstup do hnutí, které zajímá dění v jejich městské části, ve městě Brně i v celém kraji,“ doplnila Malá.

Oblastní organizace Brno-město nyní sdružuje 18 místních organizací, které mají celkem 214 členů.

Čtěte také: Rozklad pokračuje. ANO zrušilo své organizace ve Frýdlantu a Liberci

ANO asi ustoupí od návrhů změn v EET, oznámil Faltýnek

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.