1 Růst nájmů v centru Prahy

Příkopy dohánějí Pařížskou. Nájem až 6500 za metr čtvereční měsíčně

, NOVÉ

Témata: , ,

Prestižní adresa něco stojí. O tom se mohou přesvědčit obchodníci, kteří sídlí v pražské ulici Na Příkopech. Nedostatek nových prostor a prestižní adresa ženou nájmy prudce vzhůru. V současnosti se za metr čtvereční platí měsíčně až 250 eur (přes 6500 korun). Zprávu přinesl deník E15.

Největší nájmy platí prodejci, jejichž obchod má plochu okolo sta metrů čtverečních. Naopak velké prodejny (přes 3000 metrů čtverečních) očekávají, že jim nájmy budou postupně klesat, protože přesunou část svého prodeje na internet. To povede ke snížení počtu prodejců, kteří si mohou dovolit platit nájem za tak rozsáhlý prostor.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Pro obchodníky patří ulice Na Příkopech společně s Pařížskou ulicí v Praze k místům, která jsou pro obchodní značky ta nejprestižnější. Současný růst nájmů v ulici Na Příkopech tak již ceny v Pařížské dostihl. Do budoucna se také plánuje vytvoření vnitrobloku, který propojí ulice Panskou, Jindřišskou, Na Příkopech a Václavské náměstí, čímž vznikne prostor pro řadu nových obchodů.

Čtěte také: Byrokracie protahuje stavbu bytu v Praze na deset let. Nájmy kvůli tomu rostou

Kupčilo se na Praze 1 s nájmy? Hospodaření prověří kvůli Skálovi audit

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.