Týdeník Echo: Komunisti a estébáci vzkvétají. Bělohradský o ANO

Co najdete uvnitř

Týdeník Echo: Komunisti a estébáci vzkvétají. Bělohradský o ANOTÝDENÍK ECHO 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Komunisti a estébáci vzkvétají. Naše druhé tištěné číslo je z logiky pětadvacátého výročí 17. listopadu trochu bilanční. 

Daniel Kaiser srovnává českou situaci se západním Německem pětadvacet let po porážce nacistů. V článku Musíme si odpustit se zamýšlí také nad slabinami českého antikomunismu, který je na ústupu.

Salon připravil Ondřej Štindl a k diskusi o sametových fetiších a sentimentech si pozval právníka a bývalého novináře Tomáše Němečka, historika Petra Blažka, dokumentaristu Bohdana Bláhovce a kavárníka a organizátora Ondřeje Kobzu, který stál u vzniku pověstné pražské Krymské ulice nebo uskutečnil projekt pian na ulici.

Lenka Zlámalová pořídila rozhovor s ústředním filozofem změn v 90. letech Václavem Bělohradským, byť i on je důkazem názorového vývoje. Mluvili o tom, proč skončila epocha tradičních politických stran a nastupují tematická hnutí, jako je ANO. Řeč přišla také na riziko studené války a nebezpečí, které pro budoucnost Evropy představuje euro.

Ukázku textu čtěte zde: Václav Havel Babiše očekával, říká filozof Bělohradský     

K hlavní postavě listopadových změn Václavu Havlovi se přes různé jeho monografie vrací Lukáš Novosad.

Vladimír Ševela se blíže podíval na vztah mladých Čechů k Americe, kteří ji už nevidí očima svých rodičů. Hodnotí ji podle zpráv z posledních deseti patnácti let, tedy podle sporné invaze do Iráku, mučení zajatců v Abú Ghrajbu či podle aféry kolem sledování komunikace milionů lidí, kterou rozvířil dezertér ze CIA Edward Snowden.

V eseji Nezařaditelné myšlenky Petera Thiela přibližuje Martin Weiss podnikatelskou osobnost, o které slyšel málokdo. Vizionáře ze Silicon Valley Thiela lze zařadit do několika škatulek, které si obvykle nepředstavujeme v sousedství – technooptimista, kapitalista, libertarián, křesťan –, ale z každé té škatulky nějakým způsobem vyčnívá.     

V čísle dále nejdete rozhovor s nesmlouvavým a tajemným kritikem české architektury Archem Vaderem, který je součástí týmu Archwars.

Toto a mnoho dalšího čtení na vás čeká ve dvacátém čísle Týdeníku ECHO, které si už podruhé můžete koupit v papírové podobě na těchto prodejních místech.

Dále si časopis můžete předplatit, anebo si ho přečíst v elektronické verzi. 

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.

Sdílet:

Hlavní zprávy