Drahoš? To je ponížený sluha, vzkázal prezidentův mluvčí Ovčáček

Drahoš? To je ponížený sluha, vzkázal prezidentův mluvčí OvčáčekNOVÉ
Jiří Drahoš Foto:

FOTO: Jan Zátorský

Domov

Ovčáček útočí

ošm Echo24

Prezidentská volební kampaň začala. Jiří Drahoš, kandidát na prezidenta a bývalý předseda Akademie věd, poskytl serveru Blesk.cz rozhovor, ve kterém kritizuje dosavadní chování prezidenta Miloše Zemana. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na obvinění reagoval a označil Drahoše za „poníženého sluhu.“

Drahoš v rozhovoru řekl, že Česká republika potřebuje prezidenta, který nerozděluje. „Tato země potřebuje prezidenta, který by účelově nerozděloval společnost a nenálepkoval lidi podle toho, jestli souhlasí s jeho názorem, nebo nesouhlasí. Jsem přesvědčený o tom, že lidé si zaslouží úctu a ne urážky,“ uvedl Drahoš pro Blesk.cz.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na rozhovor reagoval agresivně. „Tato úžasná země nepotřebuje poníženého sluhu politických stran a byznysových kruhů,“ napsal.

Nejde o první Ovčáčkův útok na Jiřího Drahoše. Přestože v březnovém rozhovoru pro Českou televizi řekl: „Já určitě nebudu hanit protikandidáty, v žádném případě. Nebudu na ně útočit,“ krátce poté co Drahoš 28. března oficiálně oznámil kandidaturu na prezidenta, Ovčáček se k tomu na Twitteru několikrát nevybíravě vyjádřil. „Česká republika potřebuje prezidenta, který se zastane občanů, jako třeba v situaci migrační krize. Ne kývala, který pronese prázdný projev,“ tweetoval tehdy mluvčí na Drahošovu adresu.

Ovčáček také nedávno mimo jiné označil Drahoše za umělý výtvor odborníků na tvorbu veřejného mínění. „Přímá volba prezidenta republiky bude o výběru mezi kandidátem občanů naší krásné země a kandidátem médií, který je umělým produktem PR,“ napsal na Twitter.

Jiří Drahoš v posledním průzkumu veřejného mínění strmě posílil a je druhý za prezidentem Zemanem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Chci být váš prezident. Neurážejte mě slovem vítač

Související články