‚Antiruský vektor‘: Nejagresivnější protiruská média jsou v Česku

Kremelská mediální studie

‚Antiruský vektor‘: Nejagresivnější protiruská média jsou v ČeskuNOVÉ 2
Svět
Echo24
Sdílet:

Prokremelský Ruský ústav strategických výzkumů (RISS) předložil výsledky své studie „Zahraniční média v roce 2015 – antiruský vektor“, která sleduje míru antirusismu v zahraničních médiích. Podle studie jsou obecně nejvíce na světě protirusky zaměřená média v České republice, nejagresivnějšími médii vůbec pak byly v minulém roce deníky The New York Times a The Guardian, uvádí server Medusa.io, který je se studií seznámen.

Autoři studie vytvořili „index agrese“, který se vypočítává podílem negativních materiálů o Rusku a neutrálních materiálů.

Mezi média s nejvyšším indexem agrese patří podle studie německý Frankfurter Allgemeine Zeitung, americký The New York Times a The Wall Street Journal, britský The Guardian, The Financial Times a BBC, francouzský Le Monde a Le Figaro.

Ve zprávě se tvrdí, že nejvíce antiruská jsou česká média. Následují je pak polská, německá, ukrajinská a americká.

Ruský institut strategických výzkumů byl založen ruským prezidentem. Jak se uvádí na jeho webových stránkách, jeho hlavním úkolem je informační podpora prezidentské administrativy, vládního aparátu, Státní dumy, Rady federace, Bezpečnostní rady, ministerstev a dalších státních úřadů. Ústav se zabývá otázkami národní bezpečnosti a prognózování politického vývoje, stejně jako bojem „proti falšování historie v postsovětském prostoru“.

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články