1 OSN

Úspěch české diplomacie: Chatardová bude předsedat prestižnímu orgánu OSN

NOVÉ

Témata: ,

Česká diplomatka Marie Chatardová byla zvolena předsedkyní Ekonomické a sociální rady Organizace spojených národů. Jedná se o jeden ze tří nejprestižnějších postů v OSN. Chatardová bude následujících dvanáct měsíců předsedat padesáti čtyřem členským zemím mezinárodní organizace.

Zvolení Marie Chatardové předsedkyní jednoho z klíčových orgánů OSN lze označit za velký úspěch české diplomacie. Ekonomická a sociální rada OSN je masivním orgánem, který má ve své kompetenci většinu finančních zdrojů této mezinárodní organizace.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Je to úspěch české zahraniční politiky. Získáváme možnost se ještě více zapojit do řešení světových ekonomických a sociálních výzev. Budeme více vidět, zvýší se naše prestiž, což nám umožní lépe prosazovat témata, na kterých nám záleží. Do kompetence Hospodářské a sociální rady spadá projednávání otázek pokrývajících asi 70 procent lidských a finančních zdrojů celého systému OSN,“ uvedla pro Lidové noviny ke svému předsednictví Chatardová.

Maria Chatardová je profesionální diplomatkou, působí jako stálá představitelka České republiky při OSN. V předchozích letech byla velvyslankyní ve Švédsku, Monaku a Francii, kde také získala nejvyšší státní vyznamenání, takzvaný Řád čestné legie.

Čtěte také: Pence v Pobaltí: USA uvažují o rozmístění raket Patriot v Estonsku


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.