1 OSN

Úspěch české diplomacie: Chatardová bude předsedat prestižnímu orgánu OSN

NOVÉ

Témata: ,

Česká diplomatka Marie Chatardová byla zvolena předsedkyní Ekonomické a sociální rady Organizace spojených národů. Jedná se o jeden ze tří nejprestižnějších postů v OSN. Chatardová bude následujících dvanáct měsíců předsedat padesáti čtyřem členským zemím mezinárodní organizace.

Zvolení Marie Chatardové předsedkyní jednoho z klíčových orgánů OSN lze označit za velký úspěch české diplomacie. Ekonomická a sociální rada OSN je masivním orgánem, který má ve své kompetenci většinu finančních zdrojů této mezinárodní organizace.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Je to úspěch české zahraniční politiky. Získáváme možnost se ještě více zapojit do řešení světových ekonomických a sociálních výzev. Budeme více vidět, zvýší se naše prestiž, což nám umožní lépe prosazovat témata, na kterých nám záleží. Do kompetence Hospodářské a sociální rady spadá projednávání otázek pokrývajících asi 70 procent lidských a finančních zdrojů celého systému OSN,“ uvedla pro Lidové noviny ke svému předsednictví Chatardová.

Maria Chatardová je profesionální diplomatkou, působí jako stálá představitelka České republiky při OSN. V předchozích letech byla velvyslankyní ve Švédsku, Monaku a Francii, kde také získala nejvyšší státní vyznamenání, takzvaný Řád čestné legie.

Čtěte také: Pence v Pobaltí: USA uvažují o rozmístění raket Patriot v Estonsku


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.