MF DNES zrušila komentář politologovi, když naštval Babiše

CENZURA

MF DNES zrušila komentář politologovi, když naštval BabišeAKTUALIZOVÁNO
Andrej Babiš a jeho partnerka Monika si pořídili selfie na plesu ve Vídeňské opeře Foto: Foto: Facebook Andreje Babiše
1
Domov

Echo24

Může to být další kamínek do mozaiky, jak to chodí v médiích, která patří Andreji Babišovi. Politolog Masarykovy univerzity Stanislav Balík napsal 25. února do Lidových novin velmi kritický text před víkendovým sněmem ANO. Text s titulkem „Se štábní kulturou Agrofertu“ rozebírá, proč víkendový sjezd ANO nic přelomového nepřinese. Podle Balíka nejde totiž ani o hnutí, ani o stranu. Text rozlítil šéfa ANO, vicepremiéra, ministra financí, majitele Agrofertu a taktéž Lidových novin Andreje Babiše. Ten hned druhý den ve svém listu zareagoval ostře polemickým textem „Zastupitel za ODS už má o sněmu ANO jasno“. Několikrát ho v textu označuje za příznivce ODS (Balík je už léta zastupitelem v malé moravské obci Bludov s 3130 obyvateli coby nestraník zvolený na kandidátce ODS). Babiš mj. Balíkův názor označuje za „zbytečný komentář zastupitele ODS o hnutí ANO“. Potud ostrá, leč standardní výměna názorů.

Politolog Balík patří již léta k častým externím komentátorům jak na stránkách LN, tak i MF DNES, vlastnící stejným vydavatelstvím MAFRA, které šéf jejího představenstva označuje za mediální divizi Agrofertu. Balíkův článek o sněmu ANO měla do sobotního vydání objednaný také MF DNES. Tato objednávka byla ovšem zrušena, časově poté, co vyšla Babišova reakce, informoval server Svobodné fórum. „Stanislav Balík napsal Svobodnému fóru mail, v němž uvedl, že MF DNES měla u něj do sobotního vydání objednaný rovněž článek o hnutí ANO, ovšem tuto svoji objednávku zrušila,“ píše Svobodné fórum.

Balík to pak sám potvrdil deníku ECHO24.cz: „Na zítřek (sobota – pozn. red.) se mnou měla domluvený velký text Jana Bendová do MF rovněž ke sjezdu ANO. Napsal jsem jej, v termínu poslal a po dvou hodinách mi volal R. Matulik (editor), že je text zastaven a vyjít nesmí. Nejsem překvapen, naopak, víceméně jsem to čekal.“

Stanislav Balík text článku poskytl deníku ECHO24.cz: Text, který nesměl v MF DNES vyjít kvůli Babišovi