1 Oběť dopingové aféry

Bývalý šéf ruské antidopingové agentury nečekaně zemřel

NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý šéf Ruské antidopingové agentury RUSADA Nikita Kamajev podle tiskové agentury TASS podlehl infarktu. Agenturu o tom informoval jeho bývalý kolega Ramil Chabrijev. Stalo se tak dva měsíce po Kamajevově rezignaci kvůli dopingovému skandálu v ruské atletice z listopadu minulého roku.

„Stěžoval si na psychické problémy po lyžařské sezóně. Nikdy ale nezmínil srdeční problémy, alespoň ne mně. Jeho žena možná ví víc,“ uvedl Kamajevův kolega a sám bývalý generální ředitel Ruské antidopingové agentury.

Kvůli skandálu s dopingem a s falšováním testů ze strany Ruské antidopingové agentury bylo Rusko vyloučeno z Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) a přišlo o licenci Světové antidopingové agentury (WADA). Nový vedení ruské agentury, jež vystřídalo Kamajeva, se pokusí plnit podmínky tak, aby byly zrušené suspendace a ruští atleti mohli v srpnu odstartovat na olympiádě v Riu de Janeiro.

Čtěte více: Moskevský soud rozdal pokuty za dokument o dopingu Rusů

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.