Babiš: ‚Čau lidi! Snad se Trump s tím Putinem domluví‘. Obrátil za 6 dní

Babišova kavárna

Babiš: ‚Čau lidi! Snad se Trump s tím Putinem domluví‘. Obrátil za 6 dníNOVÉ
FOTO: Printscreen Youtube / Babišova kavárna Foto: Andrej Babiš a jeho poradce Aleš Michl
1
Domov

ren Echo24

Andrej Babiš v dalším díle série rozhovorů Babišova kavárna láká své voliče na Donalda Trumpa i na pomluvy a neschopnost ČSSD. Zatímco vládní spory nepřekvapí, jeho podpora Donaldu Trumpovi vzhledem k jeho dřívějším výroků ano. „Já jsem celkem rád, že vyhrál. Jeho první žena byla Češka, tak je šance, že k nám přijde a snad se s tím Putinem domluvěj a bude znovu v Sýrii a v Libyi mír a ty migranti se vrátí domů,“ říká v upoutávce vicepremiér Andrej Babiš. Před 6 dny uvedl, že Trumpa „fakt“ nepodporuje.

„Tak čau lidi. Dneska jsem si s Alešem povídal o situaci v ČSSD v krajských volbách. No, maj tam krizi. Vyměnili dva neschopné ministry a teďka, div se světe, to házejí na nás. Pomlouvají našeho ministra, který bude příští rok stavět 147 kilometrů dálnic, začne,“ říká v upoutávce na rozhovor s ekonomem Alešem Michlem Andrej Babiš o aktuální situaci výměně ministrů Němečka a Dienstbiera z ČSSD a o pondělní schůzce ministra dopravy za hnutí ANO Dana Ťoka s premiérem Bohuslavem Sobotkou.

Andrej Babiš se v rozhovoru vrátil i k volbě amerického prezidenta a vyjádřil spokojenost nad tím, že křeslo získal právě republikán a miliardář Donald Trump. „No a taky o Trumpovi. Já jsem celkem rád, že vyhrál. Ví, kde je České republika. Jeho první žena byla Češka, tak je šance, že k nám přijde a snad se s tím Putinem domluvěj a bude znovu v Sýrii a v Libyi mír a ty migranti se vrátí domů,“ komentuje zahraničněpolitickou situaci předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Tvrzení, že je Babiš celkem rád, že vyhrál právě Donald Trump se poměrně rozchází s jeho slovy z 8. listopadu, tedy v den, kdy americké volby probíhaly. „Fakt nepodporuji Trumpa, i když mě k němu někteří mylně přirovnávají,“ napsal tehdy Andrej Babiš na svém Facebooku.

Babiš jako Trump

Otázkou zůstává, zda se k němu však ministr financí nepřirovnává sám. Souhlasné stanovisko s některými jeho postoji vyjádřil totiž 4. března na svém Facebooku. „V některých tématech se mi líbí Donald Trump, což se asi dalo čekat. Má jasné řešení pro otázku migrace, je to byznysman, který nežije z politiky, ale ze svých vlastně vydělaných peněz. Jeho rétorika je často nekorektní, ale to ta moje taky. Tak nějak mu rozumím víc než třeba paní Clintonové.“

Stejně tak postupoval i 9. listopadu, den po volbách, kdy uveřejnil blahopřání, v němž vyzdvihuje a oceňuje jednotlivé aspekty Trumpovy politiky. Mezi nimi jsou například boj s korupcí, tvrdší migrační politika nebo jeho cesta z byznysu do politiky. „Gratuluju Donaldu Trumpovi. Nemyslel jsem si, že vyhraje, všichni byli proti němu,“ uvedl Babiš na Facebooku.

Čtěte více: Babišovy veletoče: Přirovnal se k Trumpovi, pak to popřel. A teď?