Večeře a... Sexuální nabídka zlomila politikovi UKIP vaz

UKIP suspendovala sekretáře

Večeře a... Sexuální nabídka zlomila politikovi UKIP vazNOVÉ 1
Svět

bp Echo24

„Líbíš se mi. Nechtěla bys jít se mnou domů?“ zeptal se Roger Bird Natashi Bolterové po večeři, na kterou ji pozval. Slibný vývoj schůzky by nevzbudil pozornost, kdyby se ovšem nejednalo o kolegy ze Strany nezávislosti Spojeného království a kdyby si Bolterová na jeho chování nestěžovala. Generálního sekretáře Birda suspendovali a strana UKIP čelí další krizi. Incidentem se v těchto dnech zabývají britská média. Bolterová údajně ze strany odešla.

Roger Bird vedl ten den pohovor s Natashou Bolterovou, která se chtěla stát kandidátkou za UKIP v květnových parlamentních volbách příští rok. Generální sekretář potom pozval 35letou ženu na večeři a ona souhlasila. „Ukázalo se, že ho nezajímá, co mohu nabídnout jako politička,“ citoval slova Bolterové list The Independent s odkazem na The Times.

Bolterová tvrdí, že se jí dokonce pokusil po večeři políbit. „Bylo jasné, že se se mnou chce vyspat,“ uvedla později politička. Později se jí prý Bird zeptal, jestli s ním půjde domů. Bolterová ale byla podle svých slov rozhodnutá, že si s nikým z UKIP nic nezačne. „Už tak to mají ženy dost těžké,“ vysvětlila s tím, že by neměly spát s někým jen proto, aby dosáhly svých cílů.

Roger Bird s tím ale nesouhlasí. Prý spolu chodili už nějakou dobu. „Byli jsme ve vztahu krátce, ale začali jsme si spolu až po její schválené kandidatuře. Takže to nesouvisí,“ řekl 41letý politik pro BBC.

Jakmile incident vyšel najevo, reakce Strany nezávislosti Spojeného království na sebe nenechala dlouho čekat. 7. prosince byl Bird z funkce generálního sekretáře suspendován a o dalším postupu rozhodne šetření. „Strana jednala rychle a rozhodně. Nebude tolerovat nevhodné chování jakéhokoliv typu u svých lidí,“ uvedl mluvčí na internetových stránkách UKIP.

Mluvčí ale odmítl BBC sdělit, čeho se incident týká. Jedná se podle něj o „vnitřní záležitost strany“. Podle informací listu The Independent Bolterová stranu kvůli sexuálnímu harašení kolegy opustila.

Čtěte také: Ostuda britských euroskeptiků: spletli si Westminster s mešitou