Do prodeje jde samovysoušecí bunda z ‚budoucnosti‘

Mokrá bunda vyschne za 2 minuty

Do prodeje jde samovysoušecí bunda z ‚budoucnosti‘NOVÉ 3
Tech

Oliver Jahn

Toužili jste někdy po vymoženostech z budoucnosti druhého dílu Návratu do budoucnosti? Již delší dobu se připravují nejrůznější verze křížence skateboardu a vznášedla s názvem hoverboard a i firmy jako Pepsi nebo Nike představily produkty, které jakoby z oka vypadly svým filmovým předchůdcům. Nyní se zájemci mohou díky crowdfundingovému Kickstarteru těšit i na další z vyhlížených vynálezů „budoucnosti“ – samovysoušecí bundu.

Kultovní trhák Návrat do budoucnosti neznamená pro miliony fanoušků jen zážitek při sledování jednoho z dílů této populární trilogie. Do jejich srdcí se kromě legendárních hlášek a scén neodmyslitelně zapsaly také pro tuto sérii vytvořené předměty z budoucnosti a nyní se zpracování dočká i slavná vysoušecí bunda.

Nese nepříliš chytlavý název SDJ-01 a peníze na projekt shání její tvůrci na crowdfundingovém serveru Kickstarter. Cíl 12 tisíc dolarů překonala firma Falyon Wearable Tech za necelý měsíc a nic podle ní již nestojí v cestě sériové výroby této praktické nositelné technologie.

Princip je jednoduchý – stejně jako v druhém Návratu může její nositel po potřísnění vodou zmáčknout tlačítko, které vysoušení zapne. K tomu slouží nabíjecí baterie, která pohání dvojici větráčků, které vzduch bundou proženou. Dle výrobců má být mokrá bunda opět suchá maximálně do dvou minut.

„Při běžných podmínkách můžete počítat s tím, že se po dešti nebo politím pitím bunda vysuší asi za 1 až 2 minuty,“ uvedl výrobce na Kickstarteru. „Pokud skočíte do rybníku, abyste utekli nějakému bláznovi na hoverboardu, potrvá to pravděpodobně déle,“ pokračuje firma Falyon s odkazem na scénu, po které hlavní hrdina Marty McFly použil vysoušecí funkci své bundy.

Prvním zájemcům, kteří kampaň podpořili, by měla bunda dorazit do dubna. Výrobce přitom po lidech nechce žádné přemrštěné částky – standardní verze bundy ve čtyřech barvách přijde v přepočtu na 4 tisíce korun. Pro pravověrné fandy je v nabídce také filmová, barevně odpovídající verze, za kterou si připlatí dalších bezmála 1400 korun.

Pomyslné protnutí reality s filmem slavili nadšenci letos 21. října, což je přesné datum, kdy se Marty McFly a doktor Emmett Brown objevili ve filmové verzi budoucnosti. Štáb okolo Roberta Zemeckise svými „vynálezy“ inspiroval a nyní se tak kromě hoverboardu, retro vzhledu lahve Pepsi nebo samozavazovacích tenisek připravují i další více či méně funkční předělávky výrobků z tohoto slavného filmu.

Čtěte také: Budoucnost je tady. Japonci zbrojí na válku drony proti dronům