Je těžké být milován tupci. Film o Charlie Hebdo

Vzpomínka na zavražděné novináře

Je těžké být milován tupci. Film o Charlie HebdoNOVÉ 1
Panorama
Echo24
Sdílet:

Redakce satirického francouzského týdeníku Charlie Hebdo, jejíž novináře zavraždili začátkem ledna islamističtí teroristé, měla problémy s karikaturami již dříve. A právě osm let starý proces s Charlie Hebdo kvůli obrázkům Mohameda sleduje film Je těžké být milován tupci. K vidění bude bude ve středu v Praze. Dokument zachycuje i karikaturisty, kteří se před pár týdny stali oběťmi fanatiků.

Dvanáct karikatur s názvem Tváře proroka Mohameda, které v září 2005 vytiskl dánský deník Jyllands-Posten a následně i další evropská média včetně satirického týdeníku Charlie Hebdo, vyvolaly nepokoje v některých muslimských zemích, hrozby vůči karikaturistům a médiím, ale i veřejnou debatu o islámu, muslimech v Evropě a terorismu. Dnes, krátce po zavraždění redaktorů Charlie Hebdo, nabývají otázky o migraci, islámu a radikalismu – islámském i protiislámském – na významu.

Projekci v Národní technické knihovně v Praze 6 pořádá Člověk v tísni. Další informace zde

Je těžké být milován tupci
Projekce a debata k filmu Je těžké být milován tupci (C'est dur d'etre aime par des cons, Daniel Leconte / France / 2008 / 105´/ francouzsky s AJ titulky)
Středa 28. ledna, 18.30. Národní technická knihovna, Technická 6/2710, Praha 6-Dejvice
Následuje debata o islámu a islamofobii v Evropě. Hosté: novinář Tomáš Lindner, francouzský politolog Michel Perottino (IPS FSV UK), Eva Dohnalová (Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty), arabistka Zora Hesová. Debatu moderuje Jakub Železný z České televize.
Vstup zdarma. Spolupořadatelem akce Člověka v tísni je Národní technická knihovna.
Sdílet:

Hlavní zprávy

panorama