1 Personální změna

Bývalý zpravodaj v Rusku Pazderka opouští ČT a míří na internet

, NOVÉ

Témata: , , ,

Dlouholetý zahraniční zpravodaj České televize Josef Pazderka bude od listopadu zástupcem šéfredaktora zpravodajského serveru Aktuálně.cz. Se svými zkušenostmi se má stát oporou zahraničního týmu a pomoci rozvíjet audiovizuální zpravodajství. O personální změně informoval mediální dům Economia, pod který server Aktuálně.cz patří.

Pazderka v České televizi působil od roku 2005, byl zpravodajem v Rusku, Polsku, v Pobaltí a na Ukrajině. Je trojnásobným držitelem ocenění Novinářská cena za reportáže z Beslanu, Somálska či za rozhovor o práci zpravodaje během ruské invaze na Krym. Před působením v televizi pracoval ve společnosti Člověk v tísni, mimo jiné jako humanitární pracovník v Čečensku.

Pazderka vystudoval historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a rozvojová studia na Oxford Brookes University ve Velké Británii.

Mediální společnost Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky, Ekonom, Respekt, Marketing&Media a provozuje zpravodajské servery IHNED.cz a Aktuálně.cz. Mediální dům Zdeňka Bakaly loni snížil ztrátu o 112 milionů korun na 40,5 milionu Kč. Tržby klesly o desetinu na 788 milionů korun.

Vydavatelství Economia po několika letech v červenci opustil šéfredaktor politického zpravodajství a názorové sekce a komentátor HN Jindřich Šídlo. Přešel do internetové jedničky Seznam.cz. Podle informací serveru Hlídací pes.cz přešli do redakce Seznamu také další tři zkušení redaktoři ze sloučených redakcí Aktuálně.cz a HN, a to Václav Dolejší, Radek Nohl a Lucie Stuchlíková, a dále člen užšího vedení Jiří Kubík, který se dosud v Economii staral o sdílený obsah a předtím působil dvacet let v redakci deníku Mladé fronty Dnes.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.