Dal Babiš svému náměstkovi facku? Ne, je to můj podřízený

Ministerský políček

Dal Babiš svému náměstkovi facku? Ne, je to můj podřízenýAKTUALIZOVÁNO
Komentáře

GhostBuster

Spor mezi ministrem financí Andrejem Babišem a prvním náměstkem Lukášem Wagenknechtem se dostává do kritického stádia. Nejužší vedení ministerstva žije neuvěřitelnými historkami korunovanými tím, že Andrej Babiš neudržel nervy a měl dát svému náměstkovi facku.

Spor mezi oběma muži se odvíjí od tendru na supervizi elektronických pokladen. Lukáš Wagenknecht totiž odmítl podepsat smlouvu s firmou BDO IT, která má akci zajišťovat. Náměstek Wagenknecht měl na ministra financí Babiše křičet, že nic nepodepíše, protože se nechce nechat zavřít. Hádka měla vyvrcholit ve fyzické napadení, o kterém sice všichni na ministerstvu mluví, ale nikdo to neviděl (hledáme svědka). V každém případě je pravda, že ministr Babiš odebral svému náměstkovi kompetenci za IT zakázky na ministerstvu a sporný kontrakt podepsal šéf IT odboru ministerstva Miroslav Hejna.

Spory mezi Babišem a Wagenknechtem eskalují i poté, co Babišův náměstek odmítl dát souhlas k revizi auditu, který udělil pokutu 2 miliardy za dostavbu metra stanic Dejvická - Motol (pokutu udělilo ministerstvo dopravy, ale revizi musí schválit ministerstvo financí). Vztahy mezi ministrem financí a jeho prvním náměstkem začínají být neudržitelné a podle informací GhostBustera náměstek Wagenknecht žije se strachem, že je pod neustálým dohledem a sledován.

V neděli večer se k zvěstem z ministerstva vyjádřil i sám Babiš. „Neopisujte lži Motejlka. Facku jsem nikdy nikomu nedal. Žádné spory s náměstkem nemám, je to můj podřízený,“ uvedl Babiš serveru Echo24.cz. „Je to hloupost. Chápu, že jste všichni zoufalí ze mě. Je mi vás líto,“ dodal. 

Andrej Babiš je také ve sporu se svojí náměstkyní Simovou Hornochovou.

O tom si můžete přečíst ZDE: Konflikt na financích. Dva Babišovi náměstci hrozí odchodem