Průlom ve školství. Učitelé zabavují dětem herní konzole i doma

Zlepšení výsledků

Průlom ve školství. Učitelé zabavují dětem herní konzole i domaNOVÉ
Ilustrační snímek. Foto:

Foto: Shutterstock.com

1
Svět

ls Echo24

Jedna z nejlépe hodnocených škol v Londýně se rozhodla k odvážnému kroku. Učitelé zabavují dětem herní konzole, aby ve školách zvýšili aktivitu studentů. Na postupu dohodli s rodiči a pro Xboxy a Playstationy si jezdí přímo domů k žákům, uvádí deník The Independent.

Zvýšit aktivitu dětí a omezit ponocování se rozhodla škola King Solomon Academy v Londýně. „Stávalo se nám velmi často, že za námi jezdili i samotní rodiče. Ti nás poté přemlouvali, abychom si konzole ponechali,“ řekl ředitel školy Max Haimendorf pro The Sunday Times.

Škola se tak rozhodla, že si pro herní konzole zajedou přímo k žákům domů. Souhlasit se vším ale musí rodiče studentů. Podle ředitele ale většinou není s předáním problém.

„Protože jsem pracoval většinu svého života v internátní škole, tak jsem chlapcům často zabavoval herní konzole. Spojitost to mělo s tím, jak často na nich student tráví čas a jestli na nich hraje na úkor práce na domácích úkolech,“ řekl ředitel Haimendorf.

Samotná škola se opírá o průzkum z univerzity v Oxfordu, ve kterém vědci zjistili, že pokud student hraje tři a více hodin denně, je vysoce pravděpodobné, že bude hyperaktivní. Podle vědců pak může u těchto žáků klesat zájem o vzdělání.

Škola King Solomon Academy získala v roce 2015 ocenění pro nejúspěšnější střední školu, která se nezaměřuje na výběr studentů. Podle deníku The Independent je ocenění o to hodnotnější, protože škola sídlí v jedné z nejchudších částí Westminsteru.

Čtěte také:

Británie hledá tři školačky. Bojí se, že míří do Sýrie

Řidič v Británii srazil dvě školačky z Česka. Dvanáctiletá zemřela