1 Zlepšení výsledků

Průlom ve školství. Učitelé zabavují dětem herní konzole i doma

, NOVÉ

Témata: ,

Jedna z nejlépe hodnocených škol v Londýně se rozhodla k odvážnému kroku. Učitelé zabavují dětem herní konzole, aby ve školách zvýšili aktivitu studentů. Na postupu dohodli s rodiči a pro Xboxy a Playstationy si jezdí přímo domů k žákům, uvádí deník The Independent.

Zvýšit aktivitu dětí a omezit ponocování se rozhodla škola King Solomon Academy v Londýně. „Stávalo se nám velmi často, že za námi jezdili i samotní rodiče. Ti nás poté přemlouvali, abychom si konzole ponechali,“ řekl ředitel školy Max Haimendorf pro The Sunday Times.

Škola se tak rozhodla, že si pro herní konzole zajedou přímo k žákům domů. Souhlasit se vším ale musí rodiče studentů. Podle ředitele ale většinou není s předáním problém.

„Protože jsem pracoval většinu svého života v internátní škole, tak jsem chlapcům často zabavoval herní konzole. Spojitost to mělo s tím, jak často na nich student tráví čas a jestli na nich hraje na úkor práce na domácích úkolech,“ řekl ředitel Haimendorf.

Samotná škola se opírá o průzkum z univerzity v Oxfordu, ve kterém vědci zjistili, že pokud student hraje tři a více hodin denně, je vysoce pravděpodobné, že bude hyperaktivní. Podle vědců pak může u těchto žáků klesat zájem o vzdělání.

Škola King Solomon Academy získala v roce 2015 ocenění pro nejúspěšnější střední školu, která se nezaměřuje na výběr studentů. Podle deníku The Independent je ocenění o to hodnotnější, protože škola sídlí v jedné z nejchudších částí Westminsteru.

Čtěte také:

Británie hledá tři školačky. Bojí se, že míří do Sýrie

Řidič v Británii srazil dvě školačky z Česka. Dvanáctiletá zemřela

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.