1 Podpisy pro prezidentské volby

Drahoš už překročil 100 tisíc podpisů, Horáček má 80 tisíc. Hilšer zatím ztrácí

, NOVÉ

Témata: , ,

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš již posbíral přes 100 tisíc podpisů, oznámil v neděli. K tomuto číslu se blíží i další kandidát Michal Horáček, který má téměř 80 tisíc podpisů.

Součet Drahošových podpisů je už po ověření. „Stotisícová hranice padla, aktuální počet podpisů pod peticí za moji kandidaturu je 102 796. Ze srdce děkuji všem,“ uvedl bývalý předseda Akademie věd České republiky. „Jiří Drahoš ovšem bude podpisy sbírat i nadále, jelikož pro něj podpisové stánky představují místo, kde se může osobně setkávat s příznivci,“ uvedla v tiskové zprávě Drahošova mluvčí Lenka Pastorčáková.

Kandidát Michal Horáček už podle svého petičního týmu získal téměř 80 tisíc ověřených podpisů. Naopak úřadující prezident Miloš Zeman aktuální čísla nezveřejnil. V průběhu srpna však jeho petiční tým uvedl, že Zeman získal už 60 tisíc podpisů. Stejné číslo údajně nasbíral také podnikatel Vladimír Boštík. Není ale jasné, zda jsou tyto podpisy již ověřeny. Hranice na zařazení do účasti ve volbách je alespoň 50 tisíc podpisů, nebo podpora 20 poslanců či 10 senátorů.

Kandidát strany ODA Vratislav Kulhánek nemá zatím dostatek podpisů občanů, proto začal oslovovat poslance. Serveru Blesk.cz potvrdil, že od nich shání podpisy. Místopředseda Senátu a dlouholetý primátor Teplice Jaroslav Kubera (ODS) už před několika měsíci oznámil, že má dostatečnou podporu senátorů, ale kandidaturu zatím jen zvažuje.

Dalším kandidátem, který sbírá podpisy a zatím jich nemá dostatek, je lékař Marek Hilšer. Ten začátkem týdne ve videu uvedl, že mu zbývá shromáždit ještě přes 20 tisíc podpisů.

Prezidentské volby se odehrají začátkem nového roku. Konkrétně v pátek a sobotu 12. a 13. ledna 2018.

Čtěte také: Trend posledních měsíců: sázkaři ubírají procenta pro vítězné ANO

Z nového čísla Ve vyšším zájmu Evropy. Brusel našel dohodu s Poláky a Maďary. Svezou se i Češi?

Echo týdne: Tarantino, Lenin a Sparta ● Komentář: Johnsonův tým snů ● Rozhovor: Nejsem Kalouskova loutka ● Recenze: V magickém trojúhelníku ● Civilizace: Americké vrtulníky pro české vojáky

Krize bydlení se vyhrocuje Může za ni neschopný a pomalý stát
Jeffrey Epstein a americký nový feudalismus Komu se ulevilo smrtí muže, který zneužíval nezletilé dívky
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.