Putinova prokurátorka: Zabiják už jede, vyhrožovali mi

Krymský sexsymbol

Putinova prokurátorka: Zabiják už jede, vyhrožovali miNOVÉ
Svět

ac Echo24

Putinova krymská vrchní státní zástupkyně Natalija Poklonskaja, která se do vysoké funkce dostala v neobvykle mladém věku a stala se prodlouženou rukou Ruska na Krymu, tvrdí, že jí lidé od ukrajinského generálního prokurátora po telefonu vyhrožovali vězením a zabitím za to, že do úřadu loni v březnu nastoupila. Lidi z úřadu, pro který dřív na Krymu pracovala, označila za fašisty. 

,,Volali mi lidé z kanceláře ukrajinského vrchního státního zástupce a vyhrožovali mi. Řekli mi, že mě zavřou do vězení a zabijí a rozřežou na kousky,“ cituje Poklonskaju ruská agentura TASS.

Čtěte také: Putin se našel? Ruská TV ukázala záběry

Pak jí také prý řekli, že když odejde ze své funkce, tak to budou brát jako signál pro zastavení svých aktivit proti ní. ,,Ještě dodali, že dodávka s najatým zabijákem je na cestě, aby mě vzala do vězení,“ tvrdila reportérům zástupkyně.

Čtěte také: Krym chtěl k Rusku, měl jsem tajný průzkum, říká Putin

Mladou a nezkušenou Poklonskaju jmenoval před rokem předseda nové ruské vlády zabraného Krymu Sergej Aksjonov. Nedlouho po jejím jmenování na ni ukrajinské ministerstvo zahraničí za její aktivity vydalo zatykač.

Nezkušená zástupkyně s hezkou tváří prosazuje na Krymu Putinovy postoje tvrdou rukou i přesto, že se k Putinově garnituře přidala až po násilném připojení Krymu k Ruské federaci loni v březnu. V září minulého roku například vynášela výhružné proslovy o tom, že každého, kdo zpochybní anexi Krymu, nechá deportovat. Podobně pohrozila i krymským Tatarům. 

V souvislosti s údajným vyhrožováním Poklonskaja uvedla bližší informace o jejím jmenování z 11. března. Nabídku prý dostala od předsedy nové krymské vlády Aksjonova i přesto, že ji znal jen pár dní. Předtím už vláda schválila jiného kandidáta, ale ten nakonec do úřadu vrchního zástupce Krymu z neuvedených důvodů, nastoupit odmítl.

Natalija Poklonskaja se díky svému zjevu stala známou po celém světě hned po první tiskové konferenci. I když na konferenci nedokázala udržet tón a často se zadrhávala, za necelých 20 dní byly na síti k dispozici stovky jejích fotek a memů, které z ní udělaly jeden ze sexsymbolů internetu. Největší fanouškovskou základnu má Poklonskaja v Japonsku, kde si její následovatelé začali říkat ,,Nataliaties“ a ji nazývají ,,Prosecutie,“ kterou neustále zvěčňují v japonských komiksech mango.

Kromě Japonska je Poklonskaja, která se narodila na Krymu, mediální hvězdou především v Rusku, které jí jakoby leží u nohou. Servery jako Russia Today o ní informují téměř denně. Jakmile si v říjnu obarvila vlasy na hnědo, většina ruských médií o tom ihned informovala. Stejně tak Rusy uchvátila i její hra na klavír. Aksjonov o ní jednou řekl, že má v sobě něco, co magicky přitahuje všechny muže. 

Čtěte také: Putin: Kvůli Ukrajině válka nebude, ale Krym si necháme