1 Merkelová si vede svou

´Milujeme tě, Angelo´. Syřané vyjadřují na sítích vděčnost Merkelové

, NOVÉ

Témata: , ,

Syřané zbožňují Angelu Merkelovou. Alespoň tak to vypadá na sociálních sítích, které jsou plné vděčných statusů Syřanů. Děkují v nich kancléřce za to, že navzdory nařízení Evropské unie přijme do Německa 800 tisíc syrských uprchlíků.

Do Evropy se hrnou masy žadatelů o azyl. Vprostřed nastalého chaosu Německo prohlásilo, že nemá v plánu řídit se tzv. Dublinskou úmluvou. Ta znemožňuje podávání žádosti o azyl ve více zemích Evropské unie současně a nařizuje, aby stát poslal uprchlíka do výchozí země, v níž poprvé vstoupil na evropský kontinent. Ten daný stát je pak odpovědný za kontrolu vstupu toho určitého cizince na území Evropské unie.

Merkelová si za tento svůj postoj a velkorysou nabídku poskytnutí azylu pro 800 tisíc syrských uprchlíků vysloužila kritiku extrémní pravice v Německu. Opozici navíc provokovala svou středeční návštěvou uprchlického tábora v německém Heidenau, kterým zmítají anti-imigrantské protesty a násilí.

Čtěte také: Nikdy hranice nezavřeme. To nejsou teroristi, řekl o uprchlících premiér

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.