1 Merkelová si vede svou

´Milujeme tě, Angelo´. Syřané vyjadřují na sítích vděčnost Merkelové

, NOVÉ

Témata: , ,

Syřané zbožňují Angelu Merkelovou. Alespoň tak to vypadá na sociálních sítích, které jsou plné vděčných statusů Syřanů. Děkují v nich kancléřce za to, že navzdory nařízení Evropské unie přijme do Německa 800 tisíc syrských uprchlíků.

Do Evropy se hrnou masy žadatelů o azyl. Vprostřed nastalého chaosu Německo prohlásilo, že nemá v plánu řídit se tzv. Dublinskou úmluvou. Ta znemožňuje podávání žádosti o azyl ve více zemích Evropské unie současně a nařizuje, aby stát poslal uprchlíka do výchozí země, v níž poprvé vstoupil na evropský kontinent. Ten daný stát je pak odpovědný za kontrolu vstupu toho určitého cizince na území Evropské unie.

Merkelová si za tento svůj postoj a velkorysou nabídku poskytnutí azylu pro 800 tisíc syrských uprchlíků vysloužila kritiku extrémní pravice v Německu. Opozici navíc provokovala svou středeční návštěvou uprchlického tábora v německém Heidenau, kterým zmítají anti-imigrantské protesty a násilí.

Čtěte také: Nikdy hranice nezavřeme. To nejsou teroristi, řekl o uprchlících premiér

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.