Babišův večírek. Úředníky sezval do své průhonické Sokolovny

Úředníci u Babiše

Babišův večírek. Úředníky sezval do své průhonické SokolovnyNOVÉ 1
Domov
Filip Nachtmann
Sdílet:

Zpříjemnit předvánoční čas se rozhodl svým zaměstnancům ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Pro tři sta vybraných vedoucích pracovníků uspořádal na čtvrtek vánoční večírek. Mnohé z nich ale možná postavil před morální dilema. Setkání totiž neproběhne na ministerstvu, ale v Babišově průhonické Sokolovně poblíž Prahy. Jde o soukromou akci, ministr vše platí ze svých peněz.

Podle informací deníku ECHO24.cz ve čtvrtek večer na akci dorazí několik set lidí, převážně vedoucích pracovníků. Kromě náměstků, ředitelů odborů a vedoucích oddělení z ministerstva financí například i vedení celní správy nebo Generálního finančního ředitelství. Samotné ministerstvo ale nemá s akcí nic společného.

„Jedná se o předvánoční setkání na pozvání Andreje Babiše, jde o symbolické poděkování za práci v letošním roce. Pozváni jsou zejména vedoucí pracovníci ministerstva financí a resortních organizací MF,“ potvrzuje mluvčí ministerstva Radek Ležatka a dodává: „Veškeré náklady budou placeny ze soukromých peněz pana ministra, tudíž ministerstvu financí nevzniknou žádné náklady.“

Čtěte také: Miliardovou zakázku Lesů ČR získal Babišův Uniles

Akce se uskuteční v jedné z Babišových základen, v průhonické Sokolovně na okraji Prahy. Babiš tu často úřaduje, v multifunkčním prostoru je i stylová restaurace. Objekt provozuje společnost IMOBA, jejímž jediným akcionářem je právě ministr financí.

Pro zaměstnance ministerstva půjde každopádně o novinku. Za předchozího úřadování Miroslava Kalouska (TOP 09) byli zvyklí na dopis a novoroční projev v úřadu.

Sdílet:

Hlavní zprávy