V Londýně si dejte pozor na Indy a černochy, radí turistům Air China

Skandál ve vzduchu

V Londýně si dejte pozor na Indy a černochy, radí turistům Air ChinaNOVÉ
Letadlo společnosti Air China Foto: Foto: Wikimedia Commons/Julian Herzog
1
Svět

pf Echo24

Populární aerolinka Air China vzbudila pobouření novým číslem magazínu, který rozdává cestujícím na palubách svých letadel. V jednom z článků totiž lidem doporučuje ostražitost v případě, že se chystají navštívit Londýn s početnou populací Indů, Pákistánců a černochů. O skandálu informovala na svém serveru rozhlasová stanice Deutsche Welle.

Na kontroverzní radu čínských aerolinek poprvé upozornila reportérka CNBC Haze Fanová. Ta si přímo v letadle vyfotila stránku z nabízeného časopisu, kterou později poslala přes Twitter londýnskému starostovi Sadiqu Khanovi. Ten se prozatím k celé situaci nevyjádřil.

„Londýn je pro cestování v podstatě bezpečné místo, avšak je třeba zachovávat ostražitost v případě vstupu do míst obývaných zejména Indy, Pákistánci či černochy,“ informuje Air China turisty. Zejména ženy by se měly procházkám po takovýchto oblastech vyhnout, v noci by navíc neměly chodit bez doprovodu další osoby.

Na kontroverzní komentář okamžitě reagovala labouristická poslankyně Vivendra Sharmaová, která považuje podobná doporučení v jedenadvacátém století za rasistická a nepravdivá. Stejný názor zastává i další členka sněmovny Rosena Alin-Khanová, která vytištěný magazín pokládá za urážlivý ke všem menšinám. Obě ženy společně vyzvaly čínskou ambasádu k omluvě.

Zástupci aerolinek se později po medializaci případu za článek omluvili. Air China patří k největším asijským dopravcům, každý den vypraví dva lety z Pekingu do Londýna. V roce 2015 cestovalo z Číny do Velké Británie 270 000 lidí, což představuje meziroční nárůst o 46 procent.

Čtěte také: Muslimský starosta zve Trumpa do Londýna, chce ho poučit o islámu

‚Žena starosty nosí hidžáb.‘ Muslimský vládce Londýna čelí hoaxům