1 Varování před sestřelením

AUDIO: Okamžitě leťte na jih! Turci zveřejnili varování Rusům

ZÁZNAM UVNITŘ

Témata: , ,

Informační válka po sestřelení ruského vojenského letounu tureckými silami pokračuje. Ankara zveřejnila údajný zvukový záznam, který obsahuje několikrát opakované varování posádce ruského Su-24, aby opustilo turecký vzdušný prostor.

„Tady je služba tureckých vzdušných sil. Vstupujete do tureckého vzdušného prostoru. Změňte směr na jih, okamžitě,“ je slyšet na zvukovém záznamu.

Moskva dnes kontrovala rozhovorem s druhým členem posádky ruského letounu, kterého se podařilo po katapultování zachránit. Podle něj je Turci nijak nevarovali, navíc prý do tureckého vzdušného prostoru nevletěli. I další země NATO ale potvrdily tureckou verzi, že ruský letoun přes turecké území přeletěl.

Čtěte také: Ruský pilot popírá tureckou verzi: Žádné varování, žádné narušení


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.