17 ÚTOK na pentagon obrazem

Pentagon po útoku 9/11. Fotky, které zmizely z webu FBI. Podívejte se

, UVNITŘ FOTOGALERIE

Témata: , ,

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) znovu zveřejnil na svém webu takřka tři desítky fotek dokumentujících teroristický útok na Pentagon v září 2001. FBI tak učinil šest let poté, co byly snímky poprvé publikovány. Přinášíme je v galerii nahoře.

Mluvčí FBI Jillian Stickelsová vysvětlila, že 27 opětovně zveřejněných snímků bylo vystaveno na webu v roce 2011, tedy deset let po útoku, ale kvůli technickým problémům fotky z portálu zmizely. Nyní byly znovu zpřístupněny pro veřejnost poté, co FBI byla upozorněna na to, že na webu již nebyly dostupné.

Jak dlouho k fotkám uživatelé internetu nemohli přistupovat, Stickelsová nevěděla. Několik médií o dřívější nedostupnosti fotek informovalo od čtvrtka. Na snímcích jsou vidět trosky letadla, poškozená budova Pentagonu a příslušníci FBI provádějící vyšetřování.

Pentagon se stal 11. září 2001, což bylo shodou okolností 60. výročí stavby sídla ministerstva obrany, jedním z terčů teroristických útoků unesenými letadly, při nichž byly zničeny mrakodrapy Světového obchodního střediska v New Yorku. V Pentagonu tehdy zahynulo 189 lidí – 64 na palubě letadla včetně pěti únosců a 125 uvnitř budovy.

,